خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های ملی  >  معاون امنیتی استاندار سیستان‌وبلوچستان: نرخ رشد بیکاری سیستان و بلوچستان ۴۰ درصد است

معاون امنیتی استاندار سیستان‌وبلوچستان: نرخ رشد بیکاری سیستان و بلوچستان ۴۰ درصد است

خبرگزاری هرانا – معاون امنیتی- انتظامی استاندار سیستان‌وبلوچستان گفت: بیکاری یکی از علل اصلی بروز ناامنی در استان محسوب می‌شود و در حال حاضر نرخ رشد بیکاری سیستان‌وبلوچستان ۴۰ درصد است.

به گزارش هرانا به نقل از ایسنا؛ منطقه سیستان‌وبلوچستان، علی‌اصغر میرشکاری در نشست خبری اظهار کرد: شاخص‌های امنیت در استان رو به رشد بوده و در مقایسه با سال گذشته ۴۶ درصد رشد داشته است.

معاون استاندار در ادامه افزود: از ابتدای سال تاکنون ۱۱۵ تن مواد مخدر در سطح استان کشف شده است که طی این مدت دستگیری افراد شرور و سارقان مسلح، هلاکت اشرار و کشف سلاح‌های غیرمجاز در استان نسبت به سال گذشته به ترتیب ۱۴۹ درصد، ۴۰ درصد و ۷۲ درصد افزایش یافته و قتل‌های مسلحانه سطح استان سه درصد کاهش یافته است.

وی ادامه داد: شهادت نیروهای امنیتی استان نیز از ابتدای سال تاکنون نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

میرشکاری تاکید کرد: این موفقیت‌ها با توجه به سیاست‌های آموزشی و آگاه‌سازی نیروهای امنیتی و همچنین انجام عملیات‌های امنیتی با دقت بالا، حاصل شده است.

می‌رشکاری با اشاره به تعداد زیاد اتباع خارجی غیرمجاز دستگیر شده در استان، گفت: امسال ۱۰۷ هزار و ۲۲۵ تبعه افغان و ۴۰۵۲ تبعه پاکستانی در سیستان و بلوچستان دستگیر و از مرزهای رسمی استان طرد شده‌اند.

وی افزود: امسال در حوزه قاچاق کالا و ارز در مجموع نزدیک به ۱۰۶ میلیارد ریال جریمه بابت قاچاق کالا از قاچاقچیان وصول شده است که در این رابطه ۴۱۶۳ متهم دستگیر شده و ۲۶۹۰ پرونده در حوزه تعزیرات حکومتی و مراجع قضایی در حال پیگیری و رسیدگی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید