خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های ملی, پرونده ویژه  >  بازداشت دستکم ۳۰ نفر در یورش ماموران امنیتی به نصیر آباد سرباز

بازداشت دستکم ۳۰ نفر در یورش ماموران امنیتی به نصیر آباد سرباز

خبرگزاری هرانا – نیروهای امنیتی در ساعات اولیه بامداد امروز با یورش به روستای نصیر آباد سرباز بیش از ۳۰ نفر را بازداشت کردند.

به گزارش هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ؛ گزارشهایی از بازداشت چند ساعته مولوی دوست محمد رئیسی امام جمعه و حاجی گل خان یکی از معتمدان این روستا نیز وجود دارد که پس از مدتی آزاد شده‌اند.

بر پایه این گزارش‌ها ماموران امنیتی در ساعات اولیه بامداد حوالی ۴ صبح به این روستا حمله کرده و بیش از ۳۰ نفر را بازداشت کرده‌اند.

این بازداشت‌ها پس از آن رخ می‌دهد که دو روز پیش یک معلم غیربومی به نام عیسی شهرکی و یک بسیجی به نام ادهم صبوری در این روستا به ضرب گلوله افراد نا‌شناس کشته شدند.

مقامات رسمی و رسانه‌هایی دولتی کشتن این دو نفر را به «اشرار مسلح» نسبت دادند اما هیچ گروهی تا کنون رسما این ترور را به عهده نگرفته است.

اصطلاح «اشرار مسلح» در ادبیات جمهوری اسلامی به گروه‌های مسلح چون جیش العدل و جیش النصر اطلاق می‌شود.

طبق گزارشهای دریافت شده ماموران امنیتی بدون حکم قضایی در حالی که مردم خواب بوده‌اند وارد منزل شده و شیشه و درب منازل را شکسته و پس از بازداشت مردان خانه کامپیو‌تر و گوشی همراه آن‌ها با خود برده‌اند. این بازداشت‌ها تا ساعت ۹ صبح ادامه داشته است. همچنین گزارشهای از بازداشت‌های مشابهی در دو روستای دزبگان و علی آباد به دست «فعالین بلوچ» رسیده است.

اسامی تعدادی از بازداشت شده‌ها به شرح ذیل است: ۱. مسلم دهقانی فرزند کریج ۲. اکبر دهقانی فرزند موسی ۳. امید بهرامزهی فرزند گل خان ۴. نوید بهرامزهی فرزندان گل خان ۵. زبیر بهرامزهی فرزند شهداد ۶. شهداد بهرامزهی ۷. ادهم اربابی ۸. حاج اقبال ۹. عامر گهرامزهی فرزند محمد کریم ۱۰. ابوبکر ملازهی فرزند ابراهیم. صدیق بهرامزهی فرزند احمد ۱۲. فرهاد بلیده‌ای فرزند عارف ۱۳. ۱۴. ادریس و بشیر بلیده‌ای فرزندان عبداللطیف ۱۵. امیر بهرامزهی فرزند ایوب ۱۶. وسیم بهرامزهی فرزند ادهم ۱۷. داود بهرامزهی فرزند دادمحمد ۱۸. ماجد بهرامزهی فرزند مولوی عبدالرحمن ۱۹. ۲۰. یوسف و امین رند بلوچ فرزندان دادرحیم ۲۱. آصف بهرامزهی فرزند رحیم ۲۲. زبیر از روستای علی آباد ۲۳. خالد کریج

نصیر آباد در ۴۵ کیلومتری شهرستان راسک مرکز سرباز و در ۱۲۵ کیلومتری شهرستان ایرانشهر به مسیر چابهار قرار دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید