خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۳, 19th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۱۱/۱۹ ساعت ۱۲:۲۹:۵۵

    خانه  > اقلیت های دینی  >  انتقال مصطفی دانشجو به بهداری زندان اوین در اثر حمله قلبی

انتقال مصطفی دانشجو به بهداری زندان اوین در اثر حمله قلبی

خبرگزاری هرانا – مصطفی دانشجو فعال حقوق دراویش ظهر دیروز در اثر حمله قلبی به بهداری زندان اوین منتقل و پزشک حاضر دستور اعزام اورژانسی وی را به بیمارستان را صادر کرد، اما در ‌‌‌نهایت اعزام وی به علت لزوم هماهنگی با دادستانی معلق ماند.

به گزارش هرانا به نقل از مجذوبان نور؛ مصطفی دانشجو، وکیل و فعال حقوق دراویش گنابادی، که به بیماری آسم شدید و آریتمی قلبی مبتلاست، ظهر دیروز در اثر حمله قلبی به بهداری زندان اوین منتقل شد به طوری که پزشک حاضر دستور اعزام اورژانسی وی به بیمارستان صادر کرد اما در‌‌‌نهایت اعزام وی منوط به هماهنگی دادستانی معلق ماند.

مصطفی دانشجو در روز چهارشنبه اول بهمن ماه در حین درمان و بدون ترخیص پزشک به دستور مقامات قضایی به زندان عودت داده شد هم اکنون در شرایطی نگه داشته می‌شود که می‌تواند باعث تشدید بیماری و بروز حملات قلبی و خطرات احتمالی جانی را برای وی در پی داشته باشد. این زندانی هم اکنون در یکی از سالن‌های بند ۸ با بیش از ۲۰۰ زندانی که فاقد پنجره و تهویه مناسب است محبوس است.

در گزارش نظریه پزشکی قانونی این درویش و زندانی بیمار آمده است که: «نامبرده مبتلا به آسم برونشیرال شدید و مقاوم به درمان از تاریخ ۱۲/۸/۸۱ و عدم پاسخ مناسب به درمان با توجه به شرایط نامبرده همواره باید دسترسی به مراکز فوق تخصصی و پزشک معالج فوق تخصص ریه و قلب داشته باشد. تا تعیین میزان فعالیت و تنظیم دارو‌ها بر اساس تست‌های عملکرد ریوی صورت گیرد…. باید از شرایطی که منجر به تشدید بیماری می‌شود از جمله فضای نامناسب، محیط‌های سربسته با تهویه کم و ناکافی، استرس، تماس با آلاینده‌های محیطی و آلرژن اجتناب کند»

همچنین در این گزارش بر ضرورت انجام دوره‌های بازتوانی قلبی- ریوی در مراکز تخصصی تاکید شده است.

متن اظهار نظر پزشکی قانونی مستقر در بیمارستان امام خمینی بدین شرح است:

حسب شرح حال اخذ شده و مندرجات پرونده‌های بالینی نامبرده مبتلا به nvp و Ischemic heart failure و سنکوب‌های متعدد می‌باشد، با توجه به سنکوب‌های متعدد احتمال آسیب به سر و صورت وجود دارد. با توجه به اینکه نامبرده به علت بیماری عروقی قلب تحت درمان با آسپرین می‌باشد بروز سنکوب و ازوواگال و ضربه به سر می‌تواند منجر به خون ریزی مغزی گردد. شرایط استرس زا و فعالیت فیزیکی سنگین و ایستادن طولانی در تکرار حملات موثر است. در ضمن نامبرده مبتلا به آسم برونشیرال شدید و مقاوم به درمان از تاریخ ۸۱/۸/۱۲ و عدم پاسخ مناسب به درمان با توجه به شرایط نامبرده همواره باید دسترسی به مراکز فوق تخصصی و پزشک معالج فوق تخصص ریه و قلب داشته باشد. تا تعیین میزان فعالیت و تنظیم دارو‌ها بر اساس تست‌های عملکرد ریوی صورت گیرد. بیمار باید از شرایطی که منجر به تشدید بیماری می‌شود از جمله فضای نامناسب، محیط‌های سربسته با تهویه کم و ناکافی، استرس، تماس با آلاینده‌های محیطی و آلرژن اجتناب کند و ضرورت انجام دوره‌های بازتوانی قلبی- ریوی حین بستری در مراکز درمانی زیر نظر پزشکان معالج مطرح می‌باشد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید