خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  نامه یک فعال ملی‌مذهبی به رئیس‌جمهور: وکلای من پس از پنج بار مراجعه، هنوز نتوانسته‌اند پرونده‌ام را بخوانند

نامه یک فعال ملی‌مذهبی به رئیس‌جمهور: وکلای من پس از پنج بار مراجعه، هنوز نتوانسته‌اند پرونده‌ام را بخوانند

خبرگزاری هرانا – یک عضو شورای فعالان ملی-مذهبی، در نامه‌ای به حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران ضمن اعتراض به پرونده سازی وزارت اطلاعات از وی خواسته است در راستای دفاع از قانون اساسی و حقوق شهروندی دستور رسیدگی به اقدامات غیرقانونی وزارت اطلاعات را صادر کنید.

به گزارش هرانا به نقل از سایت ملی-مذهبی؛ دکتر حسین رفیعی با شرح اقدامات غیرقانونی وزارت اطلاعات در این نامه آورده است:» از وزیر محترم اطلاعات، درخواست ملاقات کرده بودم تا توضیح دهم که چگونه برخلاف نظر جنابعالی و ایشان که تأکید بر تغییر فضای امنیتی دارید، چگونه مسوولین پرونده من، با پرونده‌سازی، اراده بر تداوم این فضای غیرسازنده را دارند. متأسفانه، علیرغم موافقت وزیر محترم اطلاعات، تاکنون این ملاقات می‌سر نشده است.»

بسم الله الرحمن الرحیم

بیستم بهمن‌ماه ۱۳۹۳

جناب آقای دکتر حسن روحانی
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام و آرزوی توفیق؛

همانطور که مسبوق هستید و پیرو شرح در نامه‌های مورخ ۱۰/۴/۹۳ و ۲۵/۶/۹۳، وزارت اطلاعات با پرونده‌سازی علیه اینجانب، از دادسرای اوین تقاضای تعقیب مرا نموده است. و هم‌اکنون با پانصد میلیون تومان وثیقه، تا رسیدگی به پرونده آزاد می‌باشم و ضمناً برای مدت شش ماه ممنوع‌الخروج نیز شده‌ام.

اولاً ـ وقت رسیدگی، پنجم اسفندماه ۹۳ تعیین شده و تاکنون وکلای اینجانب ۵ بار برای قرائت پرونده مراجعه کرده‌اند که قاضی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب، موافقت نکرده‌اند و عملاً امکان دفاع را بلاموضوع نموده‌اند.

ثانیاً ـ از وزیر محترم اطلاعات، درخواست ملاقات کرده بودم تا توضیح دهم که چگونه برخلاف نظر جنابعالی و ایشان که تأکید بر تغییر فضای امنیتی دارید، چگونه مسوولین پرونده من، با پرونده‌سازی، اراده بر تداوم این فضای غیرسازنده را دارند. متأسفانه، علیرغم موافقت وزیر محترم اطلاعات، تاکنون این ملاقات میسر نشده است.

ثالثاً ـ همانطور که در نامه ۲۵/۶/۹۳ آمده است، این اتهامات، تکرار اتهامات گذشته می‌باشد که به دلیل عدم اجرای حکم قطعی در سال ۱۳۸۲، شامل مرور زمان شده است. لذا، عملاً پرونده مختومه را مجدداً، آقایان «زنده» کرده‌اند!

انتظار دارد که جنابعالی، در راستای دفاع از قانون اساسی و حقوق شهروندی دستور رسیدگی به اقدامات غیرقانونی وزارت اطلاعات را صادر فرمایید.

با تشکر قبلی ـ حسین رفیعی

گیرندگان رونوشت:

– جناب آقای علوی وزیر محترم اطلاعات
– جناب آقای پورمحمدی وزیر محترم دادگستری
– رسانه‌های: ایسنا، ایرنا و ایلنا

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید