خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۳, 19th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۱۱/۰۲ ساعت ۱۷:۱۸:۰۶

    خانه  > اندیشه و بیان  >  طرح دوفوریتی ممنوع‌القلم کردن روزنامه‌نگاران در دست نمایندگان

طرح دوفوریتی ممنوع‌القلم کردن روزنامه‌نگاران در دست نمایندگان

خبرگزاری هرانا – عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی از تهیه طرحی خبر داد که طی آن وزارت ارشاد ملزم به ممانعت از فعالیت برخی از نویسندگان و روزنامه نگاران خواهد شد.

به گزارش هرانا، حمید رسائی در گفت‌وگو با خبرنگار رسانه خبرگزاری تسنیم، اظهار داشت: متاسفانه در حوزه فرهنگ کشور دقت نظرهایی که در حوزه‌های دیگر از جمله سلامت، غذا و دارو صورت می‌گیرد، وجود ندارد و این حساسیت در میان مسئولان فرهنگی دیده نمی‌شود.

وی ادامه داد: بار‌ها اتفاق افتاده است که بعد از تخلف یک رستوران یا داروخانه که به سلامت چند نفر آسیب رسانده، نه تنها آن مکان پلمب شده بلکه پروانه فعالیت صاحب آن به کلی باطل شده است و افکار عمومی نیز همین توقع را دارد اما در حوزه فرهنگ به دلیل شناخت و نگاه غلط و برداشت نادرست از آزادی بیان و اینکه مطبوعات رکن چهارم دموکراسی هستند، این اتفاق نمی‌افتد.

وی افزود: ما نگرانیم که مانند سال‌های اصلاحات آمریکایی و به دلیل سوء عملکرد وزارت ارشاد و حمایت دولت از جریان رسانه‌ای بیمار دوباره رسانه‌هایی به پایگاه دشمن تبدیل شوند و مجدداً مقام معظم رهبری این تذکر را بدهند که برخی رسانه‌ها به پایگاه دشمن تبدیل شده‌اند.

رسائی تصریح کرد: ما در حال تهیه طرحی دوفوریتی هستیم که وزارت ارشاد را ملزم می‌کند که در صورت توقیف چند‌باره رسانه در اختیار یک فرد به دلیل توهین به مقدسات، از فعالیت آن فرد در حوزه مطبوعاتی و قبول مسئولیت وی در این حوزه جلوگیری شود مانند تمام موارد دیگری که در حوزه‌های دیگر در صورت تخلف، افراد امکان ادامه فعالیت در آن حوزه خاص را ندارند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید