خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > فرهنگی  >  مجید درخشانی، آهنگساز ایرانی ممنوع الخروج شد

مجید درخشانی، آهنگساز ایرانی ممنوع الخروج شد

خبرگزاری هرانا – مجید درخشانی، آهنگساز ایرانی هنگامی که قصد خروج از ایران به مقصد دبی را داشت، در فرودگاه مطلع شد که ممنوع الخروج شده است.

به گزارش هرانا، آقای درخشانی به بی‎‌بی‌سی فارسی گفت که ماموران انتظامی امروز ۱۴ دی در فرودگاه پاسپورت او را ضبط کردند و از او خواستند که برای پیگیری موضوع ممنوع الخروجی خود به اداره گذرنامه مراجعه کند.

اعضای گروه موسیقی او به نام گروه «ماه» یا «ماه بانو» در دو ماه گذشته «چند مرتبه» از طرف مقام‌های امنیتی ایران برای بازجویی احضار شده‌اند.

مجید درخشانی می‌گوید که ماموران به او درباره دلیل توقیف گذرنامه توضیح نداده‌اند، اما بر اساس احضار‌ها و توضیحات قبلی، دلیل این برخورد‌ها «داشتن خواننده زن در گروه ماه و انتشار گسترده کلیپ‌های موسیقی این گروه» بوده است.

گروه ماه به سرپرستی مجید درخشانی مهرماه ۱۳۹۲ اولین برنامه‌های خود را در اروپا اجرا کرد. این گروه دو خواننده زن دارد.

مجید درخشانی می‌گوید که در چند هفته گذشته، پلیس امنیت ایران در رابطه با این گروه، از او بازجویی کرده است. محور سوال‌های مطرح شده از آقای درخشانی «استفاده از خواننده زن» بوده است.

او شیوه بازجویی خود را «محترمانه» توصیف می‌کند، اما می‌گوید که با بعضی از اعضای گروه ماه «غیرمحترمانه» برخورد شده است.
به گفته آقای درخشانی، ماموران به او گفته‌اند که پرونده‌اش به دادسرا فرستاده خواهد شد.

مجید درخشانی که نوازنده تار و آهنگساز است، پیش از گروه ماه، گروه موسیقی خورشید را بنیان گذاشته است و علاوه بر انتشار چند اثر با خوانندگی محمدرضا شجریان، کنسرتهای متعددی را همراه او سرپرستی کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید