خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زنان  >  ممانعت از حضور بانوی هنرمند دیگری در اجرای کنسرت

ممانعت از حضور بانوی هنرمند دیگری در اجرای کنسرت

خبرگزاری هرانا – پس از ممانعت از حضور «فُرقانه قاسم‌اف» در شب آخر کنسرت «ارکستر بادی تهران»؛ «عالیم قاسم‌اف» بدون دخترش روی صحنه رفت.

به گزارش هرانا به نقل از سایت موسیقی ما؛ آخرین سانس از اجرای کنسرت «ارکستر بادی تهران» با خوانندگی «عالیم قاسم‌اُف» با بروز اتفاقاتی به حاشیه کشیده شد و در حالی که کنسرت فاصله چندانی با لغو نداشت، با پادرمیانی برخی مسئولین با یک ساعت و نیم تأخیر در تالار وحدت و به شرط حذف «فرقانه قاسم‌اف» (دختر عالیم قاسم‌اف) روی صحنه رفت.

به گزارش «موسیقی ما»، تهیه‌کنندگان این کنسرت که قرار بود امشب (سه‌شنبه ۲۳ دی‌ماه) رأس ساعت ۱۸: ۰۰ در تالار وحدت روی صحنه برود، یک ساعت پیش از آغاز کنسرت با حضور مسئولین اداره اماکن نیروی انتظامی و اعتراض آن‌ها مبنی بر حضور دختر «عالیم قاسم‌اف»، تذکراتی را دریافت کردند و برنامه تا آستانه لغو پیش رفت.

در حالی که بیش از یک ساعت و نیم از ساعت اعلام‌شده می‌گذشت و مردم زیادی بیرون تالار وحدت پشت درهای بسته حضور داشتند، ‌ وساطت برخی چهره‌ها باعث شد مسئولین اداره اماکن نیروی انتظامی به شرط حذف دختر این خواننده نامدار آذربایجانی، اجازه ورود به مردم بدهند تا کنسرت با کنداکتور و شیوه‌ای متفاوت نسبت به دو شب گذشته اجرا شود.

عالیم قاسم‌اف در ابتدای برنامه و بعد از تأخیر طولانی بالاخره روی صحنه آمد و در حالی که هیچ‌یک از نوازنده‌های ارکس‌تر بادی روی صحنه نبودند، به تنهایی و با نوازنده تارش به اجرای برنامه پرداخت.

او در ابتدای برنامه با عذرخواهی از همه حاضرین رو به جمعیت حاضر در سالن گفت: «به قوانین ایران احترام می‌گذارم، اما در هیچ کجای دنیا این رفتار‌ها در مورد بانوان هنرمند اعمال نمی‌شود.»

استاد آواز آذربایجان ضمن عذرخواهی از همه حاضرین بایت معطلی در سرمای بیرون سالن، از ‌‌نهایت سعی‌اش برای ساختن شبی پرخاطره خبر داد. در این بین «فرقانه قاسم‌اُف» که در تمام طول برنامه در اتاق بک‌استیج و اطراف صحنه نشسته بود، با لبخند به پدرش انرژی می‌داد و در گفتگوی کوتاه با خبرنگار «موسیقی ما» درباره اتفاقات عجیب این کنسرت گفت: «اجازه بدهید در این مورد اظهار نظری نکنم. فعلاً پدرم روی صحنه است و باید حواسم به او باشد. به‌هرحال این اجرا به صورت بداهه صورت گرفت و او در شرایطی قرار گرفته که اصلاً پیش‌بینی نشده بود.»

وی در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون در برنامه‌هایی که در اقصی‌نقاط جهان داشته، چنین اتفاقی را مشاهده کرده یا نه گفت: ‌ «به‌هیچ‌وجه، این اولین بار است که با چنین فضایی رو‌به‌رو شدم و الان در شرایط روحی خوبی نیستم و باید به پدرم که روی صحنه است کمک و انرژی بدهم. جمله آخرم هم این است که مردمِ مهربانی دارید. دو شب اول برنامه برای من بی‌نظیر بود. قدر این مردم هنردوست را باید بدانید.»

در اواخر اجرای «عالیم قاسم‌اف» ارکس‌تر بادی تهران به روی صحنه آمدند و چند قطعه را طبق برنامه قبلی به اتفاق اجرا کردند.

نکته حائز اهمیت این بود که «قاسم‌اف» که در نبود دخترش وظیفه سنگین‌تری را به عهده داشت، با انرژی و شوخ‌طبعی تمام سعی در اجرای برنامه‌ای قوی داشت و در بخش‌هایی از برنامه نیز با حاضرین در سالن به زبان آذری شوخی می‌کرد تا به‌هرحال فضای حاکم بر سالن از آن حالت نامناسب ابتدایی خارج شود.

«سینا ذکایی» (سرپرست ارکستر بادی تهران) در انتهای برنامه پشت تریبون قرار گرفت و ضمن عذرخواهی از تمام حاضرین در سالن بابت اتفاقات ناخوشایند پیش‌آمده، تأسف و ناراحتی شدید خود و اعضای گروه را به حاضرین در سالن اعلام کرد و بابت مسائل بوجود آمده عذرخواهی کرد.

ذکایی در انتهای برنامه به پاس احترام به حضور «فرقانه قاسم‌اف» در کنار صحنه، هنگامی که کنسرت به اتمام رسیده بود، از این بانوی هنرمند خواست که روی صحنه بیاید و در این لحظه بود که حاضرین در سالن به شدت به تشویق او پرداختند و «عالیم» و دخترش روی صحنه حاضر شدند و ضمن ابراز احساسات به جمعیت حاضر، با لبخندی معنی‌دار صحنه را ترک کردند.

علی ترابی، سینا حجازی، آتش تقی‌پور، ‌میترا حجار، امیر عظیمی، سامان احتشامی و… از جمله چهره‌های سر‌شناس حاضر در سالن بودند.

این گزارش می‌افزاید هیچ عکاسی اجازه تصویربرداری از این برنامه را پیدا نکرد تا شب آخر این کنسرت غجیب و ویژه با حاشیه‌هایی تلخ به اتمام برسد.

تصاویر زیر را خبرنگار «موسیقی ما» با تلفن همراه خود ثبت کرده است.

2015-01-13-20.12.20 2015-01-13-20.12.32

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید