خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  وزیر ارتباطات: مرحله دوم فیلترینگ هوشمند آغاز شده است

وزیر ارتباطات: مرحله دوم فیلترینگ هوشمند آغاز شده است

خبرگزاری هرانا – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، هدف از طرح فیلترینگ هوشمند را حذف محتوی مجرمانه و غیراخلاقی فضای مجازی دانست و گفت: مرحله اول اجرای این طرح پایان یافته و مرحله دوم آن آغاز شده است.

به گزارش هرانا به نقل از ایرنا؛ «محمود واعظی» روز دوشنبه در سمنان در جمع خبرنگاران افزود: برخی از سایت‌ها دارای محتوی مجرمانه و یا غیراخلاقی هستند و خانواده‌ها نمی‌خواهند چنین فضایی در اختیار داشته باشند، در حالی که همین سایت‌ها مطالب علمی و مفید نیز دارند و قرار نیست کل سایت مسدود شود.

وی اظهار داشت: برای اینکه جامعه را از مطالب مفید سایت‌ها محروم نکنیم سامانه هوشمندی طراحی شد که برخی مطالب غیر اخلاقی و مجرمانه را مسدود و از دسترس خارج می‌کند.

وی یادآور شد: فیلترینگ هوشمند سه مرحله دارد که مرحله اول آن آزمایشی و اجرای آن به مدت یک ماه به طول انجامید که از مرحله اول راضی هستیم.

واعظی گفت: اجرای مرحله دوم آن نیز یک هفته است آغاز شده و به مدت سه ماه به طول می‌انجامد.

* افزایش کاربران اینترنت

وی گفت: در خصوص افزایش سرعت و یا امکان دسترسی همگان به اینترنت تصمیم گرفته شد در این بخش سرمایه گذاری انجام شود تا شرایط برخورداری از اینترنت برای همه فراهم شود.

واعظی اظهار کرد: در این خصوص در دولت یازدهم شمار کاربران اینترنت در کشور از سه میلیون کاربر تا هشت میلیون کاربر افزایش یافته است.

وی گفت: در عین حال سرعت اینترنت برای دانشگاه‌ها، مراکز عمومی، تجاری و غیره را افزایش داده‌ایم و امیدواریم در آینده این مشکل نیز با توسعه تلفن‌های نسل سه و چهار رفع شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سمنان را از استانهای مهم در حوزه ارتباطات دانست و اظهار کرد: نزدیکی به تهران و داشتن پتانسیل اقتصادی شرایط را برای توسعه بیش از پیش ارتباطات در این استان فراهم کرده است.

وی گفت: توسعه ارتباطات که در این استان اتفاق افتاده نسبت به ماههای گذشته دو برابر شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید