خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۳, 6th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۱۰/۲۲ ساعت ۱۵:۴۹:۱۶

    خانه  > کودکان  >  اعتیاد ۷ درصد کودکان خیابانی

اعتیاد ۷ درصد کودکان خیابانی

خبرگزاری هرانا – رئیس سازمان بهزیستی از توسعه طرح حمایتی کودک و خانواده ویژه کودکان خیابانی خبر داد و گفت: این طرح بزودی در ۱۸ استان دیگر کشور اجرایی خواهد شد.

به گزارش هرانا، همایون هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: براساس آمارهای جمع آوری شده در حال حاضر ۶۸ درصد کودکان خیابانی در کشور با یکی از والدین خود زندگی می‌کنند به همین دلیل این کودکان در معرض انواع آسیب‌ها قرار دارند بنابراین طرح آموزشی و حمایتی کودک و خانواده در راستای کاهش آسیبهای این کودکان اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این طرح مداخله محور آموزشی – حمایتی تا کنون در ۵ استان اجرایی شده است، گفت: در طرح کودک و خانواده، تشکلهای غیر دولتی با سازمان همکاری خوبی انجام دادند بطوری که به کمک این مراکز ۵ هزار کودک خیابانی ساماندهی شدند.

رئیس سازمان بهزیستی تاکید کرد: براساس برنامه ریزی‌های انجام شده قصد داریم این طرح را در ۱۸ استان دیگر کشور اجرایی کنیم و برای این کار نیز اعتبارات مناسبی در نظر گرفته شده است که در برخی استان‌ها اجرا آغاز شده و در استانهای دیگر به زودی آغاز می‌شود.

به گفته وی، در راستای اجرای طرح کودک و خانواده، زمینه آموزش و توانمندسازی کودک و همچنین خانواده وی از سوی کار‌شناسان بهزیستی انجام می‌گیرد بطوری که با اشتغال والدین و یا والد دیگر کودک برای امرار معاش به خیابان نرود.

هاشمی گفت: پس از جمع آوری کودکان خیابانی به مراکز بهزیستی انتقال داده می‌شوند و در این مراکز ابتدا مورد آزمایشات مختلف قرار گرفته و سپس به مراکز مختلف نگهداری فرستاده می‌شوند.

وی در موردشیوع اعتیاد در کودکان خیابانی اظهار داشت: طبق گزارشات به دست آمده حدود ۷ درصد کودکان سازماندهی شده سابقه مصرف مواد مخدر را داشته‌اند که پس از مشخص شدن اعتیاد کودکان زمینه ترک آنان فراهم می‌شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید