خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  ۱۶ نفر از مربیان ‘عرفان حلقه’ در ایران در مجموع به ۳۷ سال حبس محکوم شدند

۱۶ نفر از مربیان ‘عرفان حلقه’ در ایران در مجموع به ۳۷ سال حبس محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – ۱۶ نفر از مربیان «عرفان حلقه» در دادگاه در مجموع به ۳۷ سال حبس و ۱۳۰ میلیون تومان رد مال محکوم شدند.

به گزارش هرانا به نقل از خبرگزاری فارس؛ تعداد ۴۰ نفر از مربیان عرفان حلقه که اقدام به برپایی کلاس‌های عرفان حلقه کرده بودند، در حین برگزاری کلاس دستگیر شدند که ۱۶ نفر از آنان محاکمه و محکوم شدند. این ۱۶ نفر از مسترهای (مربیان) عرفان حلقه بودند که بعد از دستگیری محمدعلی طاهری، اقدام به برگزاری کلاس کردند. که به همین منظور پرونده‌ای برای آنان در دادگاه تشکیل شد و دادگاه پس از بررسی، این ۱۶ نفر را در مجموع به ۳۷ سال حبس و ۱۳۰ میلیون تومان رد مال محکوم کرد.

این خبرگزاری نوشته است: از آنجایی که جرم اصلی این افراد توهین به مقدسات بوده است، با توجه به میزان جرم، یک تا پنج سال حبس و به علت تحصیل مال نامشروع -به فراخور درآمد حاصله- محکوم به رد مال شدند. همچنین به علت کشف مشروبات الکلی برخی از آن‌ها باید جریمه نقدی پرداخت کنند.

این خبرگزاری در ادامه افزود: محمدعلی طاهری رئیس عرفان حلقه که به جرم توهین به مقدسات در حال گذراندن دوران محکومیتش در زندان اوین است، هم اکنون پرونده افساد فی الارض وی در دست بررسی است و سه تن از مراجع تقلید طی استفتائاتی که از سوی دستگاه قضا صورت گرفته است، حکم ارتداد طاهری را صادر کردند که دادگاه وی نیز به زودی برگزار می‌شود.

محمدعلی طاهری در سال ۱۳۸۹ توسط ماموران اطلاعات سپاه پاسداران و به اتهام اقدام علیه امنیت کشور دستگیر و پس از ۶۷ روز بازجویی در بند ۲ الف (متعلق به سپاه) زندان اوین به قید وثیقه آزاد شد. وی در اوایل سال ۱۳۹۰ مجددا به اتهام “ارتداد، محاربه، توهین به مقدسات، فساد فی الارض و سب النبی” دستگیر شد و از آن زمان تاکنون در بند ۲ الف زندانی است.

حکومت ایران، از سال ها پیش مقابله با آیین های معنوی ناسازگار با مفاهیم سنتی اسلام را در دستور کار قرار داده و بسیاری از رهبران و پیروان این گونه آیین ها را تحت تعقیب قرار داده است.

در جمهوری اسلامی ایران، از این آیین ها با عناوینی همچون “عرفان های کاذب” یا “عرفان های نوظهور” یاد می‌شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید