خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۳, 19th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۱۱/۲۶ ساعت ۱۸:۳۷:۴۲

    خانه  > زنان  >  اظهارات وزیر ارشاد درباره اخبار تک‌خوانی بانوان

اظهارات وزیر ارشاد درباره اخبار تک‌خوانی بانوان

خبرگزاری هرانا – وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مسائلی که اخیرا در حوزهٔ موسیقی مرتبط با تک‌خوانی خانم‌ها مطرح شده است، اصل، پایه و اساسی ندارد. ما تا به حال به هیچ آلبومی که در آن تک‌خوانی زن باشد، مجوز نداده‌ایم و هرچه بوده همخوانی خانم‌ها و آقایان بوده است.

به گزارش هرانا به نقل از ایسنا؛ علی جنتی که در حاشیهٔ اجرای ویژهٔ جشنوارهٔ موسیقی فجر سخن می‌گفت، اظهار کرد: برخی از مراجع محترم تقلید براساس گزارش‌های نادرستی که به آن‌ها داده شده بود، اعتراضاتی به این ماجرا داشتند که البته دغدغه‌ها و نگرانی‌های این مراجع محترم را که عمدتا برخاسته از انگیزه‌های دینی است درک می‌کنم و به سخنان آن‌ها احترام می‌گذارم.

او در عین حل بیان کرد: من صریحا می‌گویم که ما برای انتشار هیچ آلبومی که تک‌خوانی زن در آن وجود داشته باشد، مجوز نداده‌ایم و هرچه تاکنون در این زمینه منتشر شده است. همخوانی است. پس باید به این نکته توجه شود که احیانا در بعضی از موارد خبرهای جعلی و دروغین منتشر نشود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد، با منتشرکنندگان اخبار دروغین برخورد قانونی انجام نمی‌دهد، گفت: هر‌گاه دروغ یا تحریفی بیان می‌شود، باید با آن برخورد کرد که آن تنها بر عهدهٔ وزارت ارشاد نیست؛ چراکه برخی از رسانه‌ها و سایت‌های خبری که نسبت به انتشار و تحریف اخبار اقدام می‌کنند، تحت قانون مطبوعات هستند که هیات نظارت بر مطبوعات باید درباره آن‌ها تصمیم‌گیری کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید