خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۷ فروردین ۱۳۹۴, 18th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۱/۰۸ ساعت ۱:۰۱:۵۱

    خانه  > slide, زندانیان  >  عدم رسیدگی پزشکی به یک زندانی بیمار

عدم رسیدگی پزشکی به یک زندانی بیمار

خبرگزاری هرانا – رستم باقری یکی از زندانیان زندان رجایی شهر کرج که از مجروحان شیمیایی جنگ ایران و عراق است از داروهای ضروری خود در زندان محروم شده است.

به گزارش خبرگزارى هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، یکی از زندانیان عادی در بند ۱۰ زندان رجایی شهر کرج بنام رستم باقری با وجود بیماری شدید از امکانات پزشکی محروم است.

وی از مجروحان شیمیایی جنگ ایران و عراق است و سال ۱۳۶۴ توسط گاز خردل مجروح شده است.

یکی از نزدیکان وی به گزارشگر هرانا گفت: «در تاریخ ۱۷ دی ماه (۹۳) ماموران به داخل منزل رستم باقری ریختند و وی را به اتهام استفاده از تجهیزات ماهواره و نگهداری لباس نظامی در منزل بازداشت کردند. از آن تاریخ تا کنون وی در زندان رجایی شهر بسر می‌برد و هنوز به دلیل اتهام نگهداری لباس نظامی بصورت بلاتکلیف در زندان است.»

این منبع همچنین گفت: «رستم باقری باید بصورت مرتب ۵ نوع قرص کمیاب مصرف کند که این دارو در اختیارش قرار نگرفته. همچنین به دلیل بیماری پوستی ناشی از شیمیایی شدنش از دو هفته قبل خونریزی پوستی دارد و هیچ رسیدگی به وضعیت وی نمی‌شود.»

عدم رسیدگی پزشکی به زندانان بیمار در زندانهای کشور در طی سالهی اخیر وضعیت بدتری پیدا کرده و زندانیان عادی به دلیل عدم حمایت‌های کافی با بی‌توجهی بیشتری در این موارد روبرو هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید