خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اعدام  >  نجات یک جوان محکوم به اعدام دیگر با وساطت مولانا گرگیج

نجات یک جوان محکوم به اعدام دیگر با وساطت مولانا گرگیج

خبرگزاری هرانا – مولانا گرگیج امام جمعه اهلسنت آزادشهر بار دیگر با پادرمیانی باعث نجات یک جوان محکوم به اعدام شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سفر اخیر مولانا محمدحسین گرگیج به استان سیستان وبلوچستان سبب شد تا ایشان بار دیگر با پادرمیانی، جان یک جوان محکوم به اعدام را  پس از سپری کردن ۷ سال از ارتکاب قتل، نجات دهند.

در درگیری خانوادگی که ۷ سال پیش در شهرک کوهک از توابع شهرستان زابل بین دو جوان از طایفه‌های گرگیج (مقتول) و نارویی (قاتل) رخ داد که سبب دریافت حکم قصاص برای جوان قاتل شده بود، پس از گذشت ۷ سال و نزدیک شدن به مرحله اجرای حکم با تلاش و وساطت امام جمعه اهل سنت آزادشهر و ریش سفیدان و رضایت اولیای مقتول، این جوان محکوم به اعدام از چوبه دار نجات یافت.

گفتنی است اولیای مقتول علت گذشت وعفو خود را رضایت خداوند متعال و وساطت مستقیم امام جمعه آزادشهر عنوان کرده‌اند.

مدیر دارالعلوم فاروقیه گالیکش، ضمن ابراز قدردانی بسیار از این امر خداپسندانه و تأکید بر لزوم عفو و بخشش در فرهنگ اسلامی، افزودند: از روی اخلاق انسانی و اسلامی بد‌ترین خبر، قتل و کشتن یک انسان بیگناه است و بهترین خبر، احیاء ونجات یک انسان است، خداوند صلح و عفو را خیر فرموده است.

شایان ذکر است امام جمعه اهل سنت آزادشهر طی ۳۵سال خدمت در استان گلستان تا کنون موفق شده بیش از ۳۳نفر محکوم به اعدام را از سراسر کشور اعم از شیعه و سنی و همه اقوام با وساطت خود از چوبه دار پایین بکشد و رضایت خانواده‌های مقتول را بگیرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید