خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اعدام  >  انتقال شش زندانی سنی مذهب جهت اجرای حکم اعدام

انتقال شش زندانی سنی مذهب جهت اجرای حکم اعدام

خبرگزاری هرانا – حامد احمدی، کمال ملایی، جمشید دهقانی، جهانگیر دهقانی، صدیق محمدی و سیدهادی حسینی جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شدند. حدد ۷۷ تن از زندانیان سنی مذهب در زندان رجایی شهر در اعتراض به انتقال این شش زندانی دست به اعتصاب غذا زدند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه روز جاری حامد احمدی، کمال ملایی، جمشید دهقانی، جهانگیر دهقانی، صدیق محمدی و سیدهادی حسینی جهت اجرای حکم اعدام از بند ۱۰ زندان رجایی شهر خارج شدند تا حکم اعام صبح روز چهارشنبه در موردشان اجرا شود.

مسئولان با خانواده این ۶ زندانی سنی مذهب تماس گرفته اند که تا ساعت ۴ بعد از ظهر خود را به زندان برسانند تا آخرین ملاقات را با این ۶ زندانی داشته باشند.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “این درحالی است که خانواده این افراد اکثرا در کردستان بسر میبرند و حداقل ۱۰ ساعت فاصله تا زندان رجایی شهر که در کرج واقع است دارند.”

این منبع همچنین گفت: “ این شش زندانی در حین انتقال توسط مامورین امنیتی به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند و حتی اجازه گرفتن وضو به انها داده نشده است و به انان توهین و فحاشی نموده و دستبند و پابندهایشان را انچنان محکم بسته اند که دست و پاهایشان را زخمی نموده و دچار خونریزی شده اند و همچنان در این وضعیت نامناسب انان را نگه داشته اند که از نظر روانی بیشترین فشار ممکن را به انان وارد سازند.”

این ۶ زندانی محکوم به اعدام پیش از رفتن از بند ۱۰ اعلام اعتصاب غذا کرده اند و ۷۷ تن دیگر از زندانیان سنی مذهب در بند ۱۰ زندان رجایی شهر کرج در حمایت از این افراد دست به اعتصاب غذا زدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید