خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۳, 19th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۱۱/۲۷ ساعت ۱۹:۰۸:۰۶

    خانه  > slide, زندانیان  >  سه تن از زندانیان سیاسی زندان اوین به سلول انفرادی منتقل شدند

سه تن از زندانیان سیاسی زندان اوین به سلول انفرادی منتقل شدند

خبرگزاری هرانا – در پی اعتراض صنفی زندانیان به هواخوری اجباری در هوای زمستانی و نبود لباس گرم برای زندانیان در بند ۸ زندان اوین، امیر امیرقلی، آسو رستمی و امیرهوشنگ نوایی به سلول انفرادی منتقل شدند و دست به اعتصاب غذا زدند. سه تن دیگر از زندانیان سیاسی بند ۸ نیز تا زمان بازگشت همبندیانشان از انفرادی دست به اعتصاب غذا زدند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، طی روز جاری (دوشنبه ۲۷ بهمن ماه) مسئولان باوجود هوای سرد زمستانی و نبود لباس گرم برای زندانیان در بند ۸ زندان اوین اعلام هواخوری اجباری می‌کنند.

این موضوع که با اعتراض زندانیان و بخصوص زندانیان سیاسی این بند همراه بود منجر به انتقال آسو رستمی، امیر امیرقلی و  امیرهوشنگ نوایی به سلول انفرادی شده است.

این سه زندانی قبل از رفتن به انفرادی به دوستان خود گفتند که دست به اعتصاب غذا خواهند زد.

همچنین امید علی‌شناس، سعید شیرزاد و مسعود عرب‌چوبدار سه زندانی دیگر این بند، اعلام کردند تا زمان بازگشت همبندیانشان از سلول انفرادی و رسیدگی به مسائل صنفی زندانیان دست به اعتصاب غذا خواهند زد.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: «انتقال این سه زندانی به سلول انفرادی به دستور مهدی خدابخش دادیار ناظر بر زندانیان سیاسی و معاون دادستان تهران صورت گرفته است.»

گفتنی است، هواخوری اجباری در فصول سرد سال و مواقع بارانی یکی از شیوه‌های تنبیه جمعی برای زندانیان در زندانهای ایران است و این اقدام درحالی صورت می‌گیرد که زندانیان اجازه دریافت لباسهای گرم و دولایه از سوی بستگانشان را ندارند.

مطالب مرتـبط

یک نظر

 1. نگهبان از در میاد تو و می‌گه: «هواخورو اجباریه. همه برید تو هواخورو.»
  دمای هوای بیرون نزدیک صفره و هنوز بهمن ماه تموم نشده. شما هم بغیر از یه پیرهن که بشور بپوشش می‌کنید چیز دیگه‌ای ندارید.
  این نگهبان بدبخت که کاره‌ای نیست. این دستور رئیس اندرزگاه‌ست. حتما با یکی از زندانیا دعواش شده و حالا می‌خواد حال همه رو بگیره که ثابت کنه خیلی رئیسه.
  این شاسکولای سازمان زندان‌ها چون چهارتا سرباز زیر دستشونه گاهی وقت‌ها اینجا رو با پادگان اشتباه می‌گیرن و می‌خوان از قانون طلایی ارتش (تنبیه برای همه، تشویق برای یک نفر) استفاده کنن.
  حالا شما دوتا راه داری. یا بری دو، سه ساعت گوشه هواخورو بلرزی و یا مقاومت کنی و بگی نمیرم.
  آسو رستمی، امیر امیرقلی و امیرهوشنگ نوایی امروز راه دوم رو انتخاب کردن و حالا به سلول انفرادی منتقل شدن و در اعتصاب غذا هستند.

نظر بگذارید