خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  انتقال یک زندانی سیاسی محکوم به اعدام به مکانی نامعلوم

انتقال یک زندانی سیاسی محکوم به اعدام به مکانی نامعلوم

خبرگزاری هرانا – انتقال ناکهانی علی احمد سلیمان زندانی سیاسی زندان مرکزی ارومیه به مکانی نامعلوم باعث نگرانی نزدیکان وی شده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، علی احمد سلیمان زندانی سیاسی زندان مرکزی ارومیه و تبعه کشور عراق که از سوی دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شده و حکم وی نیز در دیوان عالی کشور به تایید رسیده است، صبح روز جاری (سه‌شنبه ۱۴ بهمن ماه) بصورت ناگهانی به مکان نامعلومی منتقل شد.

این زندانی سیاسی که پیش از این در سالن ۱۲ (سالن زندانیان سیاسی) زندان ارومیه نگهداری می‌شد به قتل دو تن از اعضای سپاه پاسداران طی یک عملیات مسلحانه متهم شده است.

پیش‌تر یکی از نزدیکان وی به گزارشگر هرانا گفته بود: «قاضی پرونده تنها به درخواست اطلاعات سپاه ارومیه بدون وجود سندی دال بر شرکت این زندانی در عملیاتی که موجب قتل دو عضو سپاه شده است وی را به اعدام محکوم کرده است.»

این منبع همچنین گفته بود:   «در آخرین باری که این زندانی به اطلاعات ارومیه منتقل شده بود از وی خواسته شد تا عواملی که در قتل دو عضو سپاه شرکت داشته‌اند را معرفی کند در غیر این صورت اتهام قتل ایشان را به پرونده وی نسبت خواهند داد.»

علی احمد سلیمان در جریان دادگاه از حق اختیار وکیل نیز محروم بوده است و به دلیل تابعیت خارجی هیچ فردی در ایران پرونده وی را دنبال نکرده بود.

وی اواخر بهمن ماه سال ۹۱ به اتهام ارتباط با احمد شهید و رسانه‌های برون مرزی به اتهام تبلیغ علیه نظام از درون زندان به یکسال حبس تعزیری نیز محکوم شده بود.

انتقال این زندانی سیاسی به سلول انفرادی باعث نگرانی نزدیکان و همبندیان وی شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید