خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز جمعه ۱۹ دی ۱۳۹۳, 19th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۱۰/۱۹ ساعت ۲۳:۵۴:۱۴

    خانه  > زندانیان  >  ناصر هاشمی محروم از درمان و امکانات پزشکی

ناصر هاشمی محروم از درمان و امکانات پزشکی

خبرگزاری هرانا – محمدعلی (ناصر) هاشمی از فعالان ملی- مذهبی و زندانیان سیاسی بند ۷ زندان اوین با وجود مشکلات جسمی از درمان و امکانات پزشکی مناسب محروم است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمدعلی (ناصر) هاشمی از زندانیان سیاسی ملی- مذهبی که هم اکنون در بین زندانیان جرایم مالی در بند ۷ زندان اوین نگهداری می‌شود به دلیل سوء تغذیه و عدم جای خواب و امکانات بهداشتی به بیماری‌های مختلفی دچار شده.

یکی از نزدیکان وی به گزارشگر هرانا گفت: «علت بروز این بیماری‌ها عدم وجود امکانات زیستی مناسب برای زندانیان در بند ۷ زندان اوین بوده است.»

وی همچنین عنوان کرد: «هم اکنون جیره دولتی زندان برای نهار مقداری برنج با یک قاشق سویا یا همین میزان سیب زمینی و لپه و برای شب‌ها لوبیا و عدس سرد می‌باشد.»

این منبع ادامه داد: «زندانیان بند ۷ به علت ازدحام حتی جای خواب هم ندارند و بسیاری از زندانیان مجبورند در کف اتاق‌ها یا راهرو بند بخوابند. این زندانیان فقط می‌توانند چند ساعت در شب را استراحت کنند و از ۶ صبح تا ۱۰ شب حتی جایی برای نشستن هم ندارند.»

این منبع سوء تغذیه و عدم استراحت را علت بیمار شدن اکثر زندانیان بند عنوان کرده و می‌گوید: «بهداری زندان هیچ گونه دارویی برای درمان زندانیان بیمار در اختیار ایشان قرار نمی‌دهد.»

وی در خصوص وضعیت جسمی ناصر هاشمی گفت: «مشکلات زیستی بند به کم خونی شدید آقای هاشمی منجر شده، بطوری که هموگلوبین خون وی تا میزان نگران کننده‌ای برای پزشکان پایین آمده بود. این بیماری خود را به شکل سرگیجه، ضعف شدید عمومی بدن، نداشتن تعادل و زمین خوردن‌های پی در پی و سیاهی رفتن چشمان نشان می‌داد. بیماری وی تاحدی پیشرفت کرد که در سومین اعزام اورژانسی به بیمارستان پزشکان دو کیسه خون به ایشان تزریق کردند.»

این منبع در خصوص ادامه درمان هاشمی گفت: «با این وجود و همچنین توصیه پزشکان به بستری شدن وی در بیمارستان و ادامه روند درمان و آزمایش این موضوع به دلیل مخالفت آقای هاشمی با به زنجیر کشیدن ایشان در تخت بیمارستان توسط نیروهای محفاظ محقق نشد. آقای هاشمی همچنان در انتظار دریافت خدمات پزشکی مناسب است.»

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید