خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  محکومیت حبس اکبر امینی به ۱۰ سال رسید

محکومیت حبس اکبر امینی به ۱۰ سال رسید

خبرگزاری هرانا – با ابلاغ حکمی جدید به وکیل اکبر امینی ارمکی، محکومیت حبس وی به ده سال رسید.

به گزارش هرانا به نقل از کلمه؛ هفته گذشته شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی حکم بدوی ۵ سال حبس تعزیری را به وکیل اکبر امینی ارمکی از زندانیان سیاسی سبز ابلاغ کرده است که ۳ سال آن به آخرین نوبت بازداشت وی در خرداد ۹۲ مربوط است -بازداشتی که پیشگیرانه عنوان شده بود- و ۲ سال آن نیز محکومیتی تعلیقی است که به اولین بازداشت این فعال جنبش سبز در تیرماه ۱۳۸۸ باز می‌گردد و اکنون قطعیت پیدا کرده است. اتهام امینی ارمکی در هر دو مورد اجتماع و تبانی علیه امنیت است. آخرین جلسه محاکمه اکبر امینی ارمکی ۸ دی ماه برگزار شده بود.

این رای بدوی در حالی صادر و با اعتراض وکلا جهت تجدید نظر به شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی زرگر ارسال شده که درحال حاضر نیز اکبر امینی ارمکی بنا به حکم ۵ سال حبس تعزیری در پرونده آبان ۹۱ سرای اهل قلم که توسط قاضی صلواتی صادر شده و قطعیت یافته، در بند ۳۵۰ زندان اوین محبوس است.

این فعال جنبش سبز چند روز قبل از انتخابات ۹۲ بازداشت شد و بیش از صد روز انفرادی و بازجویی‌های تحت فشار را در تابستان ۹۲ تجربه کرد.

اکبر امینی از فعالان جنبش سبز که طی سالهای گذشته بار‌ها بازداشت شده است، عمدتا به دلیل اقدام جسورانه‌اش در ۲۵ بهمن ۸۹ در برافراشتن پرچم‌های سبز بر فراز یک جرثقیل در مقابل دادگاه انقلاب تهران شناخته شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید