خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۳, 16th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۱۱/۱۴ ساعت ۰:۵۱:۲۷

    خانه  > کارگران  >  کارگران ذوب آهن اردبیل برای دومین بار تجمع کردند

کارگران ذوب آهن اردبیل برای دومین بار تجمع کردند

خبرگزاری هرانا – کارگران ذوب آهن اردبیل در اعتراض به ادامه یافتن بلاتکلیفی و بی‌توجهی کارفرما به مطالبات صنفیشان، امروز نیز برای دومین روز در هفته جاری در مقابل ساختمان استانداری تجمع کردند.

به گزارش هرانا، یکی از کارگران حاضر در تجمع امروز به ایلنا گفت: در تجمع روز نخست (شنبه ۱۱ بهمن ماه) در مقابل ساختمان استانداری هیچ پاسخ قاطعی از سوی مسئولان شنیده نشد و ما ناچار شدیم برای احقاق حقوق از دست رفته‌مان مجددا امروز نیز در مقابل ساختمان استانداری تجمع کنیم.

به گفته کارگران، در اجتماع امروز کارگران ذوب آهن اردبیل، مدیر کل سیاسی استانداری اردبیل در جمع معترضین حاضر شد و با دعوت نمایندگان کارگری و کارفرمایی تشکیل جلسه داد.

کارگران کارخانه ذوب آهن اردبیل می‌گویند در جلسه‌ امروز کمیسیون کارگری که مدیر کل سیاسی استانداری پیرامون بررسی مشکلات کارگران ذوب آهن ترتیب داده بود، نماینده کارفرما مکلف به مشخص کردن وضعیت کارگران و پرداخت مطالباتشان تا یک ماه آینده شد.

به گفته کارگران؛ کارفرما به بهانه اینکه تولید در این واحد صنعتی توجیه اقتصادی ندارد فعالیت این کارخانه را از اردیبهشت ماه سال جاری متوقف کرده است اما نظر کارگران خلاف عقیده کارفرماست.

کارگران همچنین درباره مطالبات معوقه‌شان گفتند: ما ۸ ماه حقوق در ماهای اردیبهشت، خرداد، مرداد، شهریور، مهر، آبان، آذر و دی به همراه یکسال عیدی سال ۹۲ را از کارفرما طلب داریم. همچنین بیمه تامین اجتماعی کارگران نیز دچار مشکلاتی بسیاری بود که طبق آخرین گزارش، از دیروز دفترچه‌های درمانی کارگران در حال تمدید اعتبار است.

بنا بر گزارش کارگران اجتماع صنفی کارگران ذوب آهن همانند روز نخست با دخالت ماموران انتظامی متوقف شد. کارگران بعد از آنکه از سوی نیروهای نظامی به پارک مجاور ساختمان استانداری انتقال پیدا کردند به مروور متفرق شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید