خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اعدام  >  اعدام در قزل حصار؛ انتقال دست کم ۲۰ زندانی جهت اجرای حکم

اعدام در قزل حصار؛ انتقال دست کم ۲۰ زندانی جهت اجرای حکم

خبرگزاری هرانا – منابع هرانا، از انتقال دست کم بیست زندانی به سلول انفرادی جهت اجرای حکم اعدام در زندان قزل حصار کرج خبر داده اند.

بنا بر اطلاع منابع هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبح امروز شنبه ۱۶ خرداد، بیش از بیست محکوم به اعدام  با جرائم مواد مخدر، جهت انتقال به انفرادی فرا خوانده شدند که امتناع برخی از محکومین، موجب دخالت گارد امنیتی زندان و انتقال اجباری و توام با خشونت این زندانی ها شد.

یکی از خانواده های زندانیان قزل حصار با اعلام این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “امروز وقتی اسم ها برای انتقال خوانده شد، چون همه حکم اعدام قطعی داشتند و می دانستند برای انفرادی و اعدام است، از رفتن خودداری کردند و گارد زندان به شکل وحشیانه ای زندانی ها را از تختشان به زور بیرون کشیدند و بردند و به بعضی ها حتی با دوستانشان هم نتوانستند خداحافظی کنند.”

هنوز از هویت همه و تعداد دقیق محکومین منتقل شده اطلاعی در دست نیست، به دلیل واحد ها و سالن های جداگانه زندان قزل حصار، آمار و یا تخمین دقیق افراد منتقل شده برای منابع هرانا ممکن نشده است اگرچه اعداد ۲۰، ۲۲ و ۲۵ از سوی منابع هرانا ذکر شده است.

برای اطمینان از صحت اخبار، این گزارش از سوی هرانا در حال پیگیری و تکمیل است.

مطالب مرتـبط

یک نظر

  1. سلام،بااینکه شما دراین زمینه فعالیت دارید وخبررسانى میکنید، اماتابحال حقوق بشر جز محکوم کردن اعدامها قدمى برنداشته وهمچنان شاهد اعدام مجرمین موادمخدر هستیم که کم هم نیستند واکثراًاز روى فقر وبیکارى وفشارزندگى این اشتباه راکرده اند، غلط کرده اند، شکر خورده اند اماکسى صداى پشیمانیشان رانمى شنود، کاش حداقل فرصتى براى جبران به محکومین داده میشد حتماً تغییر خواهند کرد

نظر بگذارید