خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۴, 16th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۳/۱۳ ساعت ۲:۰۲:۰۶

    خانه  > زندانیان  >  “بسمه جبوری” زندانی عراقی‌الاصل در اعتصاب غذا

“بسمه جبوری” زندانی عراقی‌الاصل در اعتصاب غذا

خبرگزاری هرانا ـ بسمه جبوری، زندانی عراقی‌الاصل که در زندان زنان ورامین ایام حبس خود را می‌گذراند، با خواسته “حق دسترسی به وکیل” و “درخواست انتقال خود به زندان عراق” برای گذراندن باقی‌مانده حبس، دست به اعتصاب غذا زده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سحام، بسمه جبوری، زندانی عراقی‌الاصل محبوس در زندان زنان شهرری “قرچک ورامین” که تا به حال چندین بار دست به اعتصاب غذا زده، از شش روز قبل برای رسیدگی به پرونده خود و انتقال وی به زندان عراق برای گذراندن باقی‌مانده حبس، دست به اعتصاب غذا زده است.

بسمه جبوری که به زبان عربی مسلط است و از زبان فارسی اطلاع چندانی ندارد، بارها در زندان اوین دست به اعتصاب غذا زده است، خواسته این زندانی، اهتمام مسئولین قوه قضائیه برای تبادل این زندانی با زندانیان زندانی ایرانی در کشور عراق است، علی‌رغم چندین بار اعتصاب غذا، خانم جبوری به خواسته خود دست نیافته است.

این زندانی عراقی‌الاصل که اتهام امنیتی دارد و به ۵ سال زندان محکوم گردیده، به واسطه اعتصاب غذاهای مکرر خود از زندان اوین به زندان زنان ورامین تبعید شده، شرایط خانم جبوری نامساعد توصیف شده است.

گفتنی‌است در زمانی‌که این زندانی در زندان اوین محبوس بود، زندانیان دیگر به وی برای تهیه ملزومات زندان، لباس و پوشاک کمک می‌کردند، اما با توجه به تبعید وی به زندان زنان ورامین و اوضاع نامناسب مالی زندانیان شهرری، وی نیز از اوضاع نامناسبی برخوردار شده است.

 

 

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید