خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  انجمن قلم کانادا خواستار آزادى مصطفى عزیزى شد

انجمن قلم کانادا خواستار آزادى مصطفى عزیزى شد

خبرگزارى هرانا – انجمن قلم کانادا، خواستار آزادى بی قید و شرط مصطفى عزیزى، نویسنده و فیلمساز کانادایى شد.

به گزارش خبرگزارى هرانا، ارگان خبرى مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، انجمن قلم کانادا، طى بیانیه اى خواستار منع تعقیب و آزادى بى قید و شرط این تبعه کانادا، از زندان ایران شد. این انجمن، طبق ماده ماده ١٩ کنوانسیون بین المللى حقوق سیاسى و مدنى، از مقامات ایران خواسته است که مصطفى عزیزى را که فقط به شیوه اى مسالمت آمیز به بیان عقایدش پرداخته است، آزاد کند.

آقای عزیزی، قرار است در یازدهم خرداد ماه، به اتهامات تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی، توهین به رهبری و توهین به بنیان گذار جمهوری اسلامی، در شعبه‌ی ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی محاکمه شود.

مصطفی عزیزی، نویسنده و تهیه کننده‌ی سرشناس تلوزیون ۱۲ بهمن ماه سال ۹۳ بازداشت و به انفرادی‌های بند ۲ الف زندان اوین منتقل شد. وی پس از تحمل ۳۳ روز حبس در بند ۲ الف تحت مدیریت سپاه پاسداران، اواسط اسفندماه به بند ۸ سالن ۷ زندان اوین منتقل شده است.

گفتنی ست آقای عزیزی مقیم کشور کانادا است و برای دیدار با خانواده‌ی خود به ایران سفر کرده بود که یک ماه پس از بازگشت، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

مصطفی عزیزی، نویسنده و تهیه‌ کننده‌ی سابق برنامه‌های تلویزیونی ایرانی است که در دهه‌ی ۱۳۷۰ و ۱۳۸۰ مسابقه‌ی تلاش و مجموعه‌ی تلویزیونی مسافر و راه بی پایان را که از برنامه‌های پربیننده‌ی تلویزیون بودند تهیه کرد.

عزیزی عضو آسیفای بین‌المللی است و چهار سال مدیرعامل آسیفای ایران (انجمن بین‌المللی سازندگان و دوست‌داران فیلم‌های انیمیشن است) بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید