خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۴, 20th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۳/۰۹ ساعت ۱۳:۳۹:۳۰

    خانه  > اندیشه و بیان  >  وزیر کشور: با تجمعات خیابانی در مورد مذاکرات هسته‌ای برخورد می‌کنیم

وزیر کشور: با تجمعات خیابانی در مورد مذاکرات هسته‌ای برخورد می‌کنیم

خبرگزاری هرانا ـ عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران می گوید که در این وزارتخانه مجوزی برای برگزاری تجمعات خیابانی در مورد مذاکرات هسته‌ایی صادر نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از بی بی سی، اخیرا چندین تجمع در تهران و چند شهر دیگر در باره مذاکرات هسته‌ای ایران و کشورهای پنج بعلاوه یک برگزار شده است. برگزارکنندگان این تجمعات عمدتآ منتقد این مذاکرات هستند.

روز جمعه هشتم خرداد، پس از نمازجمعه‌ تهران و مشهد، تجمعاتی در این دو شهر برگزار شد، در تهران، راهپیمایی تحت عنوان “اعتراض به توافق به هر قیمتی” علیه این مذاکرات برگزار شد.

آقای رحمانی فضلی در همایش استانداران و فرمانداران کشور گفته است “موضوع انرژی هسته‌ای، در چارچوب منافع ملی با هدایت رهبری، اجرای دولت و نظارت مجلس و سایر دستگاه‌های نظارتی به پیش می‌رود.”

او تاکید کرده است که هیچ مجوزی را ‘له یا علیه’ این موضوع نخواهد داد.

وزیر کشور ایران با برگزاری تجمعات خیابانی مخالف کرده و گفته است با شدت با این موضوع برخورد خواهد کرد.

آقای رحمانی فضلی گفته است با نزدیک شدن به انتخابات و با توجه به گفته‌های رهبر ایران، باید از چنین موضوعاتی پرهیز شود.

هفته پیش بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق تهران قصد داشت تجمعی با عنوان “مذاکرات هسته‌ای، زیر شبح تهدید و تحریم” در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی برگزار کند که استانداری تهران برگزاری این تجمع را “غیرقانونی” خواند.

مذاکرات ایران و کشورهای گروه ۱+۵ در لوزان سوئیس و امضای تفاهم‌نامه‌ای با هدف دستیابی به متن توافق نهایی با انتقادهایی در ایران همراه بوده است.

 

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید