خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  بلاگفا همچنان از دسترس خارج است

بلاگفا همچنان از دسترس خارج است

خبرگزاری هرانا ـ از ۱۹ اردیبهشت ماه، تارنمای بلاگفا از دسترس کاربران خود خارج شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، علیرضا شیرازی، مدیر تارنمای بلاگفا گفته در هنگام تغییر مکان سرورهای سایت، برخی از قطعات آن آسیب دیده است، به گفته شیرازی تاکنون بیش از ده‌ها هزار دلار برای حل مشکل بلاگفا هزینه شده است.

بلاگفا ارائه‌دهنده خدمات وبلاگ‌نویسی به زبان فارسی است. بنا بر آمار تارنمای الکسا، که کار رتبه‌بندی پایگاه‌های اینترنتی از نظر تعداد بازدیدکننده را انجام می‌دهد، بلاگفا تاکنونپربازدیدترین وبگاه فارسی زبان در ایران بوده است. این تارنما همچنین جایگاه دویست و چهلمین پایگاه اینترنتی پربازدید دنیا را از آن خود کرده است. بلاگفا بیش از یکصد هزار وبلاگ را میزبانی می کند.

کاربران بلاگفا در حال حاضر نمی‌توانند به بخش مدیریت آن وارد شوند و وبلاگ خود را به روز کنند. وبلاگ‌های ایجاد شده در بلاگفا کمابیش در دسترس هستند، ولی برخی از صفحات وبلاگ‌ها نیز نمایش داده نمی‌شوند.

در تیرماه ۱۳۸۶ شرکت آمریکایی که پهنای باند بلاگفا از آن تهیه می‌شد با دریافت گزارش تخلف مبنی بر وجود وبلاگ‌های آلوده به ویروس در این پهنای باند اقدام به انسداد بلاگفا کرد.

در ۳۰ خرداد ۸۹ و ۲۴ مرداد ۱۳۹۲ بلاگفا توسط کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه فیلتر شد. در هر دو مورد که تنها یک روز به درازا کشید، دلیل این فیلترینگ مشکل فنی و اشتباه اعلام شد.

در ۲۳ اردیبهشت ۱۳۸۹ مأموران نیروی انتظامی با ورود به خانه علیرضا شیرازی، مدیر تارنمای بلاگفا، او را بازداشت کرد. این بازداشت به دلیل شکایت مسئول سابق و چند تن از افراد فعال در فدراسیون‌های ورزشی استان کرمان از یک وبلاگ حذف‌شده صورت گرفت.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید