خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اعدام  >  انتقال دست کم هشت محکوم به اعدام جهت اجرای حکم در قزل حصار

انتقال دست کم هشت محکوم به اعدام جهت اجرای حکم در قزل حصار

خبرگزارى هرانا – دست کم هشت محکوم جرائم مواد مخدر، امروز، جهت اجراى حکم اعدام در زندان قزل حصار کرج، به انفرادى منتقل شدند.

به گزارش خبرگزارى هرانا، ارگان خبرى مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این زندانیان، صبح یکشنبه سوم خرداد، از سالن سه واحد دو زندان قزل حصار کرج انتقال یافته اند و تعداد کل افراد منتقل شده احتمالا بیش از این عدد باشد.

احسان ثقفى، مهران بلوچ زهى و نادر حاجى زاده، نام سه تن از آنان است و از هویت بقیه محکومین، تا لحظه انتشار گزارش اطلاعى در دست نیست.

یکى از منابع هرانا، با اعلام این خبر به گزارشگر هرانا گفت: ” این هشت نفر کسانى اند که از سالن ٣ واحد دو براى اعدام برده شدند و از تعداد محکومانى که از سالن هاى دیگر منتقل شدند اطلاعى ندارم، زندان قزل حصار تبدیل به کشتارگاه شده و ما هر هفته به ملاقات مى رویم، یک لیست بلندبالا از کسانى که اعدام شده اند مى شنویم، خواهشا صداى ما را به گوش سازمان هاى حقوق بشرى برسانید.”

لازم به ذکر است، دیروز نیز خبرگزارى هرانا، از انتقال دست کم شش محکوم به اعدام به انفرادى خبر داده بود که بنا بر اطلاع منابع هرانا، حکم همگى صبح امروز اجرا شده است.

هنوز هیچ یک از مسئولین قضایی درباره اعدام های دیروز و امروز در زندان قزل حصار کرج اطلاع رسانی نکرده اند، این در حالی است که ستاد حقوق بشر قوه قضاییه چندی پیش در واکنشی به بیانیه چند سازمان حقوق بشری درباره افزایش اعدام های اعلام نشده در ایران، این مسئله را غیرواقعی خواند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید