خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  رئیس مجلس خبرگان رهبری: خواسته مردم مبارزه دولت با بدحجابی است

رئیس مجلس خبرگان رهبری: خواسته مردم مبارزه دولت با بدحجابی است

خبرگزاری هرانا ـ شیخ «محمد یزدی» رئیس مجلس خبرگان رهبری مدعی شده که مردم ایران «بدحجابی» نمی‌خواهند، خواستار از بین رفتن پدیده «بد‌حجابی» هستند و دولت باید به این خواسته مردم توجه کند.

به گزارش خبر گزاری هرانا به نقل از فرارو، یزدی با انتقاد از وضعیت حجاب در ایران و عملکرد دولت حسن روحانی در این زمینه، مدعی شده که «درد مردم» بد‌حجابی است و دولت باید به این «درد» رسیدگی کند.

وی افزوده: امروز وضعیت در جاهای مختلف کشور از فرودگاه گرفته تا میدان‌های تهران «نامناسب» است و اراده‌ای هم برای مبارزه با این پدیده دیده نمی‌شود.

یزدی، بی‌ آنکه نامی از حسن روحانی، ببرد گفته وقتی پلیس می‌خواهد با پدیده «بد‌حجابی» در جامعه برخورد کند عده‌ای می‌گویند وظیفه پلیس امر به معروف و نهی از منکر نیست.

رئیس مجلس خبرگان رهبری، اضافه کرده که مبارزه با «بدحجابی» باید از دستگاه‌های دولتی آغاز شود و با مقاله، کتاب و قلم‌زنی نمی‌توان در موضع حجاب کاری انجام داد.

این روحانی تندروی محافظه‌کار درعین حال هشدار داده که مردم می‌توانند با «بدحجابی» برخورد کنند، ولی چون «تابع» دستورات رهبری هستند، می‌خواهند این موضوع از سوی دولت پیگیری شود.

یزدی، در بخش دیگری از سخنان خود به برخی دانشگاه‌ها، استادان و دانشجویان حمله کرده و گفته آن‌ها «گرفتار» رسوم غربی شده و از ارزش‌های اسلامی فاصله گرفته‌اند.

بنا به گفته وی، جوانان متدینی که وارد دانشگاه می‌شوند به جای این‌که بهتر شوند به مرور زمان تدین خود را از دست می‌دهند.

 

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید