خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴, 21st of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۲/۲۹ ساعت ۱:۴۰:۱۹

    خانه  > کارگران  >  مرگ یک کارگر فولاد خراسان به دلیل فقدان ایمنى محیط کار

مرگ یک کارگر فولاد خراسان به دلیل فقدان ایمنى محیط کار

خبرگزاری هرانا ـ یکی از سه کارگر فولاد خراسان که روز سه شنبه هفته گذشته، براثر فوران مواد مذاب دیگ  مستقر در کارگاه ریخته گری این کارخانه،دچار سوختگی شده بودند به نام” داوود سهلی”شب گذشته، براثر شدت جراحات وارده جان باخت. دو کارگر دیگر به نام های”حجت شرقی” و “اکبری” نیز به شدت دچار سوختگی شده ودر بخش مراقبتهای ویژه بیمارستان امام رضا نگهداری می شوند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمیته هماهنگی، با وجودی که در گذشته نیز حوادث مشابهی دراین کارخانه روی داده، اما کارفرما هیچ اقدامی جهت تهیه حداقل امکانات حفاظتی و ایمنی ازجمله تهیه لباس ضد احتراق برای کارگرانی که در کارگاه ریخته گری و در مجاورت دیگ مذاب مشغول به کار هستندانجام نداده و کارگران این بخش با لباس معمولی کار می کنند.

طبق ماده۹۱ قانون کار، کارفرمایان مکلفند برای تامین حفاظت و سلامت و بهداشت کارگران در محیط کار وسایل و امکانات لازم را تهیه و دراختیارآنان قرار داده و چگونگی کاربرد وسایل فوق الذکر را به آنان بیاموزند ودرخصوص رعایت مقررات حفاظتی و بهداشتی نظارت نمایند، همچنین طبق ماده ۹۵ قانون کار، مسئولیت اجرای مقررات و ضوابط فنی و بهداشت کار برعهده کارفرما خواهد بود، هرگاه بر اثر عدم رعایت مقررات مذکور از سوی کارفرما یا مسئولین واحد، حادثه ای رخ دهد،شخص کارفرما یا مسئول مذکور از نظر کیفری و حقوقی و نیز مجازاتهای مندرج در این قانون مسئول است.

لازم به توضیح است، شرکت فولاد خراسان با ۱۵۰۰ کارگر در ۱۵ کیلومتری شمال نیشابورواقع شده و تعدادی از کارگران این شرکت به واسطه شرکت پیمانکاری گل فیروز در این شرکت مشغول به کار هستند.

تا زمانی که کارگران، نتوانند از طریق نمایندگان واقعی و تشکلهای مستقل خودشان،امر خطیر نظارت بر ایمنی و بهداشت محیط کار را به عهده گرفته، حداقل استانداردهای بهداشت و ایمنی را در محیط کار خود برقرار نمایند، پیوسته شاهد حوادث دلخراشی از این قبیل خواهیم بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید