خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  شبیه‌ترین مظنون به متهم اصلی اسیدپاشی اصفهان دستگیر شد

شبیه‌ترین مظنون به متهم اصلی اسیدپاشی اصفهان دستگیر شد

خبرگزاری هرانا – رئیس پلیس آگاهی نیروی انتظامی، در رابطه با پرونده اسیدپاشی اصفهان بیان کرد، یک مظنون جدید دستگیر شد اما او در اعترافاتش به سرقت از خانه‌ها اعتراف کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، سردار محمدرضا مقیمی، رئیس پلیس آگاهی نیروی انتظامی ایران روز دوشنبه ۲۸ اردیبهشت گفت پلیس پرونده اسیدپاشی اصفهان را پیگیری می‌کند و به‌تازگی یک مظنون جدید که شرایط ظاهری وی تاحد زیادی به متهم اصلی شباهت داشته دستگیر شده است.

او گفت: ولی وی در اعترافاتش به سرقت‌های سریالی منازل به شیوه‌ای که پس از سرقت اقدام به آتش زدن محل وقوع جرم می‌کرد اعتراف داشت و فرد دستگیر شده جرائم سریالی متعددی را در محدوده اصفهان مرتکب شده بود.

رئیس پلیس آگاهی افزود: باید فرد و یا مظنونین دیگر را نیز مورد بررسی قرار داد.

اسیدپاشی‌ها به روی زنان در اصفهان، در مهرماه سال گذشته هم‌زمان با ارائه طرح امر به معروف و نهی از منکر در مجلس ایران صورت گرفت و بسیاری از منتقدان، این اسیدپاشی‌ها را نتیجه سیاست‌های حکومتی تحت لوای امر به معروف و نهی از منکر علیه زنان و آن‌چه «بدحجابی» تلقی می‌شود، دانستند.

خبرهای غیررسمی از قربانی‌شدن ۱۵ تن در این اسیدپاشی‌ها حکایت داشتند اما خبرگزاری‌های رسمی ایران این قربانیان را چهار نفر عنوان کردند.

در پی بازتاب گسترده خبر اسیدپاشی‌ها در اصفهان مقامات حکومتی ایران همواره سعی در محدود نشان دادن آن داشته و با این‌که سر نخی از این ماجرا به‌دست نیاورده‌اند، مدام از «عامل» این اسیدپاشی‌ها سخن می‌گویند و نه احتمالاً «عوامل» آن. با این حال با گذشت چندین ماه از این رویدادها هنوز «عامل» اسیدپاشی‌ها هم بازداشت نشده است.

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید