خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  حضور احمد توکلی در دادگاه و دفاع از اتهامات خود

حضور احمد توکلی در دادگاه و دفاع از اتهامات خود

خبرگزاری هرانا ـ در دومین جلسه رسیدگی به پرونده احمد توکلی، سه شاکی انصراف داده و یکی از شاکیان اعلام کرد سایت الف ۱۰۰ عنوان مجرمانه دارد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، در این پرونده شاکیان عبارت بودند از دادستان تهران، علی‌اکبر جوانفکر، اسفندیار رحیم‌مشائی، محمدرضا رحیمی، خرم‌آبادی رئیس کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه و معاون قضایی دادستان کل کشور، حمید بقایی، سعید مرتضوی و صالحی‌امیری که پس از قرائت قرآن و آغاز دادگاه در شعبه ۷۸ به ریاست قاضی جلالی اعلام شد که علی‌اکبر جوانفکر طی لایحه ای رضایت خود را اعلام کرده است.

ابتدا نماینده دادستان در جایگاه قرار گرفت تا بخشی از کیفرخواست را قرائت کند که در آن فعالیت علیه نظام، توهین به نمایندگان مجلس، توهین به رئیس جمهور وقت، توهین به قضات و رئیس قوه قضائیه و نشر مطالب خلاف واقع عنوان شد و نخستین شاکی صالحی‌امیری بعد از اظهارات نماینده دادستان در جایگاه قرار گرفت و گفت: ادعاهایی که در سایت الف علیه من اعلام شده، صحیح نیست و سوابق علمی من گواهی می دهد که تمام کارهایم را بر اساس قانون انجام داده ام و هیچگونه سوءاستفاده مالی هم در دوران مسئولیت پژوهشی که در مجمع تشخیص مصلحت نظام داشته ام، انجام نداده ام.

بعد از اظهارات صالحی‌امیری، احمد توکلی از اظهارات خود در سایت الف دفاع کرد و انتشارات مطالب را قانونی دانست.

بعد نوبت به وکیل مشائی و بقایی رسید که حسینی به‌ عنوان وکیل مدافع این دو شاکی اعلام کرد که موکلانش از شکایت صرفنظر کرده اند.

در ادامه دادگاه، جعفری وکیل سعید مرتضوی صحبت کرد و بعد از آن قاضی از توکلی خواست در مورد اتهامات از خود دفاع کند.

توکلی در دفاع از خود با استفاده از بندها و مواد قانونی مطالب منتشر شده در سایت الف را قانونی عنوان کرد که در پاسخ به اظهارات توکلی، نماینده دادستان این اظهارات را رد کرده و بر کیفرخواست پافشاری کرد.

جلسه دادگاه ساعت ۱۳:۰۰ به پایان رسید و احمد توکلی، اعلام کرد که بی گناه است و باید تبرئه شود و گفت که بیشتر شکایت ها از سوی دادستانی تهران عنوان شده است. همچنین در این دادگاه نماینده خرم‌آبادی هم از شکایت خود دفاع کرد و اعلام کرد که سایت الف ۱۰۰ عنوان مجرمانه دارد که باید به آن رسیدگی شود.

قاضی دادگاه جلسه بعدی را سوم خرداد اعلام کرد.

لازم به ذکر می باشد، در این جلسه تعدادی از نمایندگان مجلس از جمله قاضی پور، محجوب، فولادگر، قادری و نجابت حضور داشتند و حسین فدایی و صادق زیباکلام نیز از دیگر حاضران این جلسه دادگاه بودند.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید