خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  محیط بان منطقه حفاظت شده خاییز پس ازپنج سال حبس آزاد شد

محیط بان منطقه حفاظت شده خاییز پس ازپنج سال حبس آزاد شد

خبرگزاری هرانا ـ ماشاالله مهنایی، محیط بان منطقه حفاظت شده خاییز که هفته گذشته در دادگاه از اتهام قتل شکارچی غیرمجاز تبرئه شده بود، آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از  دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران، این محیط بان در جریان درگیری مسلحانه با شکارچیان غیرمجاز در فروردین ۱۳۸۹ دو نفر از آنان را از ناحیه پا هدف گلوله قرار داده بود، که شدت جراحات وارده منجر به فوت یکی از شکارچیان شد.

پس از آن حادثه این محیط بان طبق کیفرخواست صادره از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بهبهان به اتهام قتل عمد یکی از شکارچیان و ایجاد جرح عمدی شکارچی دیگر به زندان منتقل شده و تحت محاکمه قرار گرفت.

از اواسط سال ۱۳۸۹ تاکنون نزدیک به پنج سال است که « مهنایی » در زندان بسر می بردو در این مدت همسر و دو فرزندش تحت سخت ترین شرایط مالی و روحی قرار گرفتند.

افرادی که با محیط بانان خاییز درگیر شده بودند، همگی مسلح به سلاح های جنگی و شکاری بودند و به سمت محیط بانان تیراندازی کرده بودند،با این وجود و با توجه به اینکه این مدافع حیات وحش کلیه قوانین حمل و بکارگیری سلاح را رعایت کرده بود،اما پنج سال از زندگی خود را در زندان سپری نمود.

درنهایت با تایید کارشناسان رسمی دادگستری در زمینه اسلحه و مهمات مبنی بر رعایت کامل قانون بکارگیری سلاح و صدور رای برائت از سوی دادگاه، ماشاالله مهنایی روز سه شنبه هفته گذشته از زندان کارون اهواز آزاد شده و به آغوش خانواده اش بازگشت.

دو محیط بان دیگر کهگیلویه وبویراحمد درزندان بسرمی برند.

کهگیلویه وبویراحمد حدود ۳۰۰هزار هکتارمنطقه حفاظت شده وشکارممنوع دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید