خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴, 23rd of September 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۲/۲۱ ساعت ۱۳:۱۷:۵۸

    خانه  > slide, زندانیان  >  ممانعت از اعزام امید على شناس و آسو رستمى به دادگاه

ممانعت از اعزام امید على شناس و آسو رستمى به دادگاه

خبرگزارى هرانا – امید على شناس و آسو رستمى، دو زندانى سیاسى زندان اوین، به دلیل امتناع از پوشیدن لباس زندان، به دادگاه اعزام نشدند.

به گزارش خبرگزارى هرانا، ارگان خبرى مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این دو زندانى بند هشت زندان اوین، قرار بود صبح یکشنبه بیستم اردیبهشت، براى ابلاغ حکم بدوى به دادگاه منتقل شوند که با امتناع از پوشیدن لباس زندان، مأمورین مربوطه از اعزام آنان خوددارى کرده و مجددا به بند هشت منتقل شدند.

به گفته ى یکى از نزدیکان، آنان دلیل امتناع از پوشیدن لباس زندان را غیر قانونى بودن این اجبار ذکر کرده اند.

این منبع به گزارشگر هرانا گفت: “صبح که قرار بوده به دادگاه اعزام شوند، لباس پوشیده و آماده شدند اما در خروجى بند به آنان دستور داده شده که لباس زندان بپوشند و چون حاضر نشدند این کار را بکنند به دلیل غیرقانونى بودن، اعزام نشدند.”

امید على شناس،فعال مدنی، ١٣ شهریور سال گذشته بازداشت و به بند دو-الف سپاه پاسداران منتقل شد و علی‌‌رغم صدور قرار وثیقه ١٠٠میلیون تومانی متاسفانه دادگاه بدوی و قبلا دادسرا به دلایل نامعلومی از پذیرش وثیقه خودداری می نماید، وى بعد از تفهیم اتهام و برگزارى دادگاه به بند هشت زندان اوین منتقل شده و منتظر حکم دادگاه است.

آسو رستمی نیز روز چهارشنبه ۱۶ مهر ماه پس از برگزاری تجمع در مقابل دفتر سازمان ملل در حمایت از کوبانی بازداشت شد و هم اکنون در بند هشت زندان اوین منتظر ابلاغ حکم دادگاه بدوی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید