خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, 25th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۲/۲۰ ساعت ۱۶:۴۶:۰۸

    خانه  > کارگران  >  مرگ یک کارگر پالایشگاه شازند به دلیل گازگرفتگی

مرگ یک کارگر پالایشگاه شازند به دلیل گازگرفتگی

خبرگزاری هرانا ـ رییس بیمارستان امیرالمومنین، از مرگ یکی از مصدومان حادثه گازگرفتگی پالایشگاه شازند خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، این مصدوم به نام مهدی سالاروند، ۳۰ ساله بود که یازدهم اردیبهشت ماه جاری در جریان تعمیرات اساسی (اورهال) پالایشگاه شازند در واحد آر.سی.دی با گاز ازت، دچار مسمومیت شدید شده بود در گذشت.

حادثه مذکور چهار مصدوم گازگرفتگی با ازت و پنجمصدوم حوادث جانبی داشت که تاکنون هفت مصدوم بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شدند و یک مصدوم نیز به دلیل دامنه وسیع عوارض گازگرفتگی با ازت در بخش آی سی یو بیمارستان امیرالمومنین در کمای عمیق به سر می برد.

هفتم اردیبهشت ماه امسال، نیز یک حادثه گازگرفتگی در جریان اورهال پالایشگاه شازند با گاز سولفید هیدروژن رخ داد که پنج نفر، را با مسمومیت راهی بیمارستان کرد.

دو نفر از مصدومان این حادثه بهبود یافتند و سه نفر نیز به دلیل دامنه وسیع عوارض مسمومیت با گاز سولفید هیدروژن و آسیب و تخریب جدی بافت های درونی بدن جان خود را از دست دادند.

پالایشگاه امام خمینی شازند از شرکت های فرعی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران است که به عنوان بزرگترین پالایشگاه تک واحدی ایران در سال ۱۳۷۲ با ظرفیت اسمی ۱۵۰ هزار بشکه در روز راه اندازی شد و نخستین پالایشگاهی است که کار مطالعه و عملیات اجرای آن بعد از انقلاب اسلامی و در نخستین سال بعد از جنگ تحمیلی آغاز شد.

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید