خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه 6 می 2015, 8th of December 2019      آخرين بروز رسانی در 2015/05/06 ساعت 21:42:27

    خانه  > اندیشه و بیان  >  در خواست همسر نرگس محمدی از وزیر اطلاعات برای بررسی مجدد پرونده

در خواست همسر نرگس محمدی از وزیر اطلاعات برای بررسی مجدد پرونده

خبرگزاری هرانا ـ تقی رحمانی، فعال ملی مذهبی و همسر نرگس محمدی از وزیر اطلاعات ایران خواست که مطابق وعده‌ای که داده است، پرونده خانم محمدی را دوباره بررسی کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از بی بی سی، تقی رحمانی، زندانی کردن دوباره خانم محمدی را پروژه معلول کردن یک فعال مدنی نهادگرا توصیف کرد.

به گفته آقای رحمانی، محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران وعده داده بود که پرونده فعالان سیاسی که وزارت اطلاعات با آنها برخورد کرده است را دوباره بررسی کند.

مأموران امنیتی صبح دیروز سه شنبه ۱۶ اردیبهشت، به منزل خانم محمدی در تهران رفتند و او را با خود به زندان اوین بردند.

به خانواده خانم محمدی گفته شده که او را به زندان منتقل کرده اند تا ادامه حکم شش سال حبسش را تحمل کند که در سال ۱۳۹۰ صادر شده بود.

خانم محمدی اوایل اردیبهشت ۱۳۹۱ در زنجان بازداشت و برای تحمل حکم حبس خود ابتدا به بند ۲۰۹ زندان اوین و سپس به زندان زنجان منتقل شد.

وی در زندان اوین به فلج عضلانی مبتلا شد که پس از انتقال به زندان زنجان با تشنج هم همراه شد.

شدت گرفتن فلج عضلانی و تشنج خانم محمدی در زندان سرانجام باعث شد که مسئولان او را به مرخصی بفرستند که این مرخصی مکررا تمدید شد.

خانم محمدی در دوران مرخصی از زندان به فعالیت های حقوق بشری و مدنی ادامه داد.

از جمله این اقدامات او در دوران مرخصی، دیدار با کاترین اشتون، مسئول وقت سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پی سفر خانم اشتون به تهران بود که جنجال برانگیز شد.

او همچنین در تجمعی شرکت داشت که در اعتراض به اسیدپاشی های اصفهان در مقابل مجلس ایران برگزار شد.

خانم محمدی اخیرا کمپین مبارزه با زندان انفرادی را به راه انداخته بود.

مقامات دادستانی ایران به دلیل این فعالیت ها کیفرخواست جدیدی برای خانم محمدی صادر کرده بودند و نخستین جلسه رسیدگی به پرونده جدید، روز یکشنبه برگزار شد.

ادامه محاکمه به روز سه شنبه موکول شده بود تا وکلای خانم محمدی فرصت مطالعه پرونده او را پیدا کنند، اما او صبح روز سه شنبه در خانه خود بازداشت شد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید