خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ ۴۳۳ کارگر در تهران به علت فقدان ایمنی محل کار

مرگ ۴۳۳ کارگر در تهران به علت فقدان ایمنی محل کار

خبرگزاری هرانا – مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران از مرگ ۴۳۳ تن در پی حوادث ناشی از کار در سطح استان تهران خبر داد.

به گزارش هرانا، دکتر بشیر نازپرور در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره گفت: برابر آماری که در مراکز پزشکی قانونی تهران به ثبت رسیده است، در سال گذشته ۴۳۳ تن در حوادث ناشی از کار جان خود را از دست داده‌اند.

وی با بیان اینکه از میان این ۴۳۳ نفر ۴۲۹ نفر مرد بودند، اظهار کرد: مقایسه آمار سال ۹۳ با سال ۹۲ حاکی از این است که حوادث کار در سالی که گذشت ۱۱. ۲ درصد کاهش داشته است.

به گفته مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران، شمار فوت‌های ارجاع شده به پزشکی قانونی استان تهران که علت آن مرگ در پی حوادث کار تشخیص داده شده است، در سال ۹۲، ۴۸۸ تن بود که ۴۷۹ تن آن را مردان و مابقی را زنان را شامل می‌شدند.

نازپرور همچنین به آمار مرگ‌های ناشی از حوادث کار در اسفندماه سال گذشته اشاره کرد و گفت: در اسفندماه سال ۹۳ مرگ‌های ناشی از حوادث کار نسبت به اسفندماه سال ۹۲ کاهشی ۴۲. ۲ درصدی داشته، یعنی تعداد آن در اسفندماه سال ۹۳ به ۲۶ مورد رسیده است.

به گزارش ایسنا، شمار کشته شدگان حوادث کار در استان تهران بر تعداد روزهای سال ۱. ۱۸ را نشان می‌دهد و این یعنی به طور میانگین حداقل روزی یک تن در سطح استان تهران به دلیل حوادث ناشی از کار جان خود را از دست داده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید