خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۴, 12th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۲/۰۵ ساعت ۲۱:۵۶:۵۱

    خانه  > زندانیان  >  محمد سیف زاده وکیل زندانی دربیمارستان قلب بستری شد

محمد سیف زاده وکیل زندانی دربیمارستان قلب بستری شد

خبرگزاری هرانا – سیدمحمد سیف‌زاده وکیل دربند زندانی جهت ادامه معالجات پزشکی در بیمارستان قلب تهران بستری شد.

به گزارش هرانا به نقل از سحام؛ سیدمحمد سیف‌زاده وکیل زندانی دربند، جهت ادامه معالجات پزشکی درارتباط با عارضه قلبی، گرفتگی دو رگ قلب و عدم بازگشت کامل خون از دو پا به قلب، دربیمارستان قلب تهران بستری شده است.

یک منبع مطلع دراین خصوص به خبرنگار «سحام» گفت: «پزشکان و متخصصان مرکز قلب تهران درارتباط با وضعیت وخیم این زندانی سیاسی دونامه به دادستانی تهران نوشته بودند که مورد بی‌توجهی ماموران و مقامات دادستانی تهران قرار گرفته است. این متخصصان دراین دو نامه هشدار داده بودند که شرایط جسمانی این وکیل دربند، شرایط مناسبی نیست و هرلحظه امکان سکته قلبی و مغزی این وکیل دربند وجود دارد، با این‌حال مقامات دادستانی تهران پس از یک‌سال و درپی حاد شدن شرایط جسمانی وی، اجازه بستری شدن در مرکز قلب تهران را صادر کرده‌اند.»

آقای سیف‌زاده درتاریخ ۱۳۹۴/۰۲/۰۵ در مرکز قلب تهران بستری شده است.

سیدمحمد سیف‌زاده وکیل زندانی دربند و عضو کانون مدافعان حقوق بشر است که از سال ۱۳۹۰ در زندان به سر می‌برد.

وی پیش‌تر نیز درتاریخ ۱۳۹۳/۱۱/۳۰ نیز به دلیل نارسایی کبد و بیماری پروستات، دربیمارستان سینا بستری شده بود.

سیف‌زاده اواخر سال ۱۳۹۰ درشهر ارومیه به اتهام خروج غیرقانونی از ایران دستگیر و به تحمل مجازات دوسال حبس تعزیری محکوم شده است.

این وکیل دادگستری ۶۸ ساله، روز دوم اسفندماه ۱۳۹۱ و پس از بازگشت از بیمارستان، حکم شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب را در زندان رجایی شهر دریافت کرده است.

براساس رای نهایی شعبه ۵۴ تجدیدنظر، آقای سیف‌زاده باید به دلیل نوشتن مقالات و امضای بیانیه‌های گروهی از داخل زندان درخصوص مرگ «عزت‌الله سحابی» و «هدی صابر» و هم‌چنین نوشتن نامه‌ای به «سیدمحمد خاتمی» از داخل زندان، به «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» متهم و درمجموع هشت سال در زندان نگهداری شود.

گفتنی‌است حکم تکمیلی ۶ سال حبس محمد سیف‌زاده را ابوالقاسم صلواتی صادر کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید