خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  اعزام رمضان احمد کمال به دادگاه

اعزام رمضان احمد کمال به دادگاه

خبرگزارى هرانا- رمضان احمد کمال، از زندان رجایى شهر کرج به دادگاه اعزام شد.

به گزارش خبرگزارى هرانا، ارگان خبرى مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، رمضان احمد کمال، تبعه کرد کشور سوریه، در اواخر اسفند ماه سال گذشته مجددا از زندان قزوین به زندان رجایى شهر کرج بازگردانده شد.

این شهروند کرد تبعه سوریه به دلیل عدم رسیدگى به مشکلات پزشکى و آسیب هاى ناشى از اصابت گلوله در زمان دستگیرى وضعیت دشوارى را در زندان رجایى شهر کرج سپرى مى کند، بهدارى زندان نیز پیشتر طى گزارشى به دادستان تهران اعلام کرده بود که پزشکان قادر به درمان وى در بهدارى زندان نیستند و او مى بایست در یکى از بیمارستان هاى خارج از زندان تحت عمل جراحى قرار گیرد، امرى که با ممانعت دادستانى میسر نشد.

این زندانی در سال ۸۷ در حین دستگیری بازوی دست راستش مورد اصابت گلوله مامورین وزارت اطلاعات قرار گرفت و از زمان دستگیری تا به حال بطور جدی مورد درمان قرار نگرفت. عدم درمان جدی این زندانی سیاسی باعث گردید که ماهیچه های دست او به تحلیل رود و زخم وی دچار عفونت شدید گردد.

رمضان احمد کمال که به اتهام عضویت در حزب کارگران کردستان ترکیه به ده سال حبس محکوم شده است طی این مدت در زندان های ماکو، قزوین، اوین و رجایی شهر زندانی بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید