خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز جمعه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۴, 13th of June 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۲/۰۴ ساعت ۱۷:۵۳:۴۳

    خانه  > اندیشه و بیان  >  سایت “بهارنیوز” از دسترس کاربران خارج شد

سایت “بهارنیوز” از دسترس کاربران خارج شد

خبرگزاری هرانا – از بعدازظهر روز پنجشنبه پایگاه خبری «بهارنیوز» از دسترس کاربران خارج شده و دسترسی به آن امکان‌پذیر نیست.

به گزارش هرانا، یکی از مسئولان این پایگاه خبری اصلاح‌طلب به «خرداد» گفت: از ساعت ۱۸ بعدازظهرپنجشنبه، بهارنیوز از دسترس خارج شد که پس از پیگیری‌های بخش فنی، متوجه شدیم حمله شدید سایبری به سرور سایت و همچنین دیتاسن‌تر صورت گرفته است.

وی افزود: حجم سنگین این حمله سایبری که با روش ddos صورت گرفته به اندازه‌ای بود که در ساعت اولیه ده‌ها سایت دیگر که از طریق دیتاسن‌تر میزبان پشتیبانی می‌شدند را نیز از دسترس خارج کرده بود؛ اما پس از اینکه مشخص شد هدف مهاجمان، بهارنیوز بوده با روش فنی، مشکل سایر سایت‌ها برطرف شد.fil

وی در پایان با بیان اینکه منبع و سرور و IPهای مهاجمان شناسایی شده‌اند، افزود: متاسفانه حجم این حمله سایبری چنان بالاست که همه تلاش‌های صورت‌گرفته تاکنون نتوانسته مشکل را برطرف سازد، در عین حال بخش فنی در حال پیگیری موضوع است.

در روزهای گذشته سایت «انصاف‌نیوز» نیز  فیلتر شد. مدیر مسئول این سایت نیز در مورد علت فیلترینگ و نیز اینکه چه نهادی اقدام به این کار کرده است، اظهار کرد: مشخص نیست که مسدودشدن سایت به خواست دادستانی و یا هیات نظارت بر مطبوعات بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید