خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۳, 20th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۱۲/۰۴ ساعت ۱۸:۳۸:۳۷

    خانه  > اقلیت های دینی  >  بار دیگر از شرکت مولانا عبدالحمید در کنفرانس بین المللی انجمن جهان اسلام ممانعت شد

بار دیگر از شرکت مولانا عبدالحمید در کنفرانس بین المللی انجمن جهان اسلام ممانعت شد

خبرگزاری هرانا –  مولانا عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه اهل سنت زاهدان که به کنفرانس بین المللی انجمن جهان اسلامی دعوت شده بود برای دومین بار در پی ممانعت نیروهای امنیتی از سفر وی روز یکشنبه ۳ اسفند به زاهدان بازگشت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فعالین بلوچ، آقای اسماعیل زهی به منظور شرکت در کنفرانس رابطه العالم السلامی از زاهدان به تهران عزیمت کرده بود و همه مقدمات سفر خارجی از قبیل گرفتن ویزا و بلیط انجام شده بود اما دستگاههای امنیتی پس از دو روز انتظار به وی اجازه ندادند به این سفر برود و ناچارا ایشان روز یکشنبه به زاهدان برگشت.
کنفرانس رابطه العالم الاسلامی با موضوع “مبارزه با تروریسم” از دیروز یک شنبه آغاز شد و به مدت دو روز در مکه برگزار می شود.
انجمن جهان اسلام (رابطه العالم الاسلامی) بزرگ ترین مرکز علمی و دعوی اسلامی جهان و مقر آن در مکه است. این انجمن همه ساله کنفرانس های بین المللی در زمینه فقه ، دعوت اسلامی و موضوع های مهم جهان برگزار می کند.
مولانا عبدالحمید که یکی از اعضای دائم این انجمن علمی است اسفند ماه سال گذشته نیز از شرکت در این کنفرانس با ممانعت نیروهای امنیتی مواجه شد.

lآقای اسماعیل زهی چندی پیش به دلیل فعالیتهای حقوق بشری خود جایزه سالانه حقوق بشر را از کانون مدافعان حقوق بشر دریافت نمود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید