خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۴, 23rd of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۲/۰۱ ساعت ۱۶:۳۰:۳۸

    خانه  > کارگران  >  تجمع کارگران مراکز مخابرات روستایی مقابل شرکت مخابرات ایران

تجمع کارگران مراکز مخابرات روستایی مقابل شرکت مخابرات ایران

خبرگزاری هرانا – نزدیک به ۱۵۰۰ کارگر مراکز مخابرات روستایی صبح امروز (سه‌شنبه ۱ اردیبهشت) مقابل ساختمان شرکت مخابرات ایران تجمع کردند.

به گزارش هرانا به نقل از ایلنا؛ این کارگران که از استان‌های مختلف ایران به پایتخت آمده‌اند به عدم اجرای ماده ۸۳ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت معترض‌اند.

این ماده قانونی شرکت مخابرات ایران را مکلف می‌کند با کارگران مراکز مخابرات روستایی قرارداد مستقیم منعقد کند و آن‌ها را تا زمان بازنشستگی بیمه کند.

کارگران می‌گویند وزارت ارتباطات دستور اجرای ماده ۸۳ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت را به شرکت مخابرات ایران داده است اما این شرکت از اجرای ماده قانونی یاد شده سر باز می‌زند.

بر اساس گزارش‌ها، در حال حاضر بیش از ۷ هزار کارگر در بالغ بر ۹ هزار مرکز مخابرات روستایی در سراسر ایران مشغول به کارند که شمار زیادی از آن‌ها بیمه و قرارداد ندارند و گروه دیگری از این کارگران به صورت پیمانی در این مراکز کار می‌کنند.

گزارش شده که کارگران حاضر در تجمع امروز از استان‌های خراسان رضوی، هرمزگان، آذربایجان غربی، قزوین، کردستان، کرمانشاه، گیلان، فارس، کرمان، خوزستان، بوشهر، ایلام و سیستان وبلوچستان خود را به پایتخت رسانده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید