خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, حقوق آکادمیک  >  اعتراض مدنى قاسم اکسیرى فرد و ممانعت لباس شخصى ها

اعتراض مدنى قاسم اکسیرى فرد و ممانعت لباس شخصى ها

خبرگزارى هرانا- قاسم اکسیرى فرد استاد دانشگاه که به دلیل «آهنگ صداى زنانه اش» از سوى دانشگاه خواجه نصیر رد صلاحیت شده است، اقدام به تحصن اعتراض آمیز در مقابل دفتر مرکزى این دانشگاه کرده است.

به گزارش خبرگزارى هرانا، ارگان خبرى مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه در حین تحصن این استاد دانشگاه، تعدادى لباس شخصى مانع ایستادن وى روبروى دفتر دانشگاه خواجه نصیر شدند و تهدید به برخورد و بازداشت کردند.

این استاد فیزیک درباره ادامه اعتراض مدنى اش نوشته است: «از فردا ساعت چهار عصر روبه روى دفتر مرکزى دانشگاه خواجه نصیر در تقاطع خیابان ولیعصر-میرداماد مى ایستم.»

قاسم اکسیرى فرد استاد برجسته فیزیک، در عین صلاحیت علمى به شهادت جمعى از دانشجویان و اساتید مختلف، از سوى کمیته احراز صلاحیت هاى عمومى دانشگاه خواجه نصیر به دلیل آنچه «آهنگ صداى زنانه و بیم تمسخر از سوى دانشجویان» بیان شده است، از ادامه تدریس در این دانشگاه محروم شده است.

این دکتراى فیزیک و استاد دانشگاه، از روز دوشنبه ٣١ فروردین، در اعتراض به حکم اخراج از دانشگاه تحصن اعتراض آمیزى را با شعار «حق کار براى تمام شهروندان» آغاز کرده است.

گفتنى است نسرین ستوده و متحصنین کانون وکلا نیز دیروز در حمایت از این حرکت مدنى براى ساعاتى در محل تحصن قاسم اکسیرى فرد حاضر شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید