خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۴, 12th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۱/۳۱ ساعت ۱۱:۲۲:۱۶

    خانه  > slide, اعدام  >  توقف حکم اعدام ۶ محیط بان

توقف حکم اعدام ۶ محیط بان

خبرگزاری هرانا – رئیس سازمان محیط زیست ضمن بیان اینکه از ۸ نفر محیط بانی که حکم اعدامشان قطعی شده بود ۶ نفر حکمشان متوقف شده ابراز امیدواری کرد که در سال ۹۴ حکم دو نفر دیگر نیز متوقف شود.

به گزارش هرانا، معصومه ابتکار در گفت‌وگو با مهر، افزود: در سال ۹۴ نیز مانند سال گذشته که حکم اعدام دو تن از محیط بانان تغییر و مورد بررسی مجدد قرار گرفت خبرهای خوبی برای محیط بانان محکوم داریم.

به گفته وی، اما به دلیل آثار و تبعاتی که رسانه‌ای کردن این خبر‌ها ممکن است در روند رسیدگی در پرونده آن‌ها داشته باشد فعلا به طور دقیق  اعلام نمی‌شود.

رئیس سازمان محیط زیست اظهار داشت: اما خانواده‌ها و دوستداران محیط زیست امیدوار و مطمئن باشند که سازمان محیط زیست با جدیت پیگیر توقف حکم قصاص محیط بانانی که در زندان هستند است.

ابتکار تصریح کرد: قوه قضائیه با سازمان محیط زیست برای پیگیری و رسیدگی به ابعاد حقوقی پرونده محیط بانان همکاری بسیار خوبی دارد و امیدواریم امسال نیز مانند سال گذشته بتوانیم خبر‌های خوبی در مورد محیط بانان به مردم بدهیم.

معاون رئیس جمهور یاد آور شد: زمانی که یک سال و نیم گذشته وارد سازمان محیط زیست شدم حکم اعدام ۸ تن از محیط بانان که در درگیری با شکار چیان به قتل محکوم شده بودند قطعی شده بود اما در حال حاضر حکم دو تن از آن‌ها قطعی است که امیدواریم در سال ۹۴ این دو حکم نیز متوقف شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید