خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۴, 13th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۱/۲۴ ساعت ۱۱:۵۰:۲۵

    خانه  > سایر گروهها  >  «دستگیری تروریست‌هایی که ۹۰ ترور انجام دادند»

«دستگیری تروریست‌هایی که ۹۰ ترور انجام دادند»

خبرگزاری هرانا – رحمانی‌فضلی گفت: در حوزه امنیتی یک گروه تروریستی را دستگیر کردیم که از سال ۸۷ تاکنون ۹۰ ترور در کشور انجام داده بود.

به گزارش هرانا به نقل از تسنیم؛ عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور صبح امروز در اولین نشست‌خبری خود با رسانه‌های داخلی و خارجی، گفت:در حوزه امنیتی یک گروه تروریستی را دستگیر کردیم که از سال ۸۷ تاکنون ۹۰ ترور در کشور انجام داده بود.

*کارهای اطلاعاتی برای شناسایی عاملان اسیدپاشی انجام می‌شود

رحمانی‌فضلی درباره آخرین وضعیت اسیدپاشی اظهار داشت: کمیته مربوط به اسیدپاشی اصفهان فعال است و کارهای اطلاعاتی برای شناسایی عاملان انجام می‌شود.

*عاملان حادثه شیراز با وثیقه آزاد شدند/ در تلاشیم سازمان‌دهندگان این حادثه را شناسایی کنیم

وزیر کشور درباره دستگیری عاملان حادثه شیراز، گفت: عاملان حادثه شیراز شناسایی و بازداشت شدند که با وثیقه آزاد شدند، اما تلاشمان این است که عاملان سازماندهی این کار را شناسایی کنیم.

*هیچ مشکل حاد امنیتی در کشور نداشته‌ایم

وی در ادامه گفت: هیچ مشکل حاد امنیتی به جز اقدامات کور خرابکارانه که در گوشه و کنار انجام می‌شود که آن هم به دلیل عدم اشراف همسایگان ماست، نداشته‌ایم.

رحمانی‌فضلی اظهار داشت: حدود ۶۵۰ جلسه شورای امنیت کشور برگزار کردیم که تمامی مسائل مهم امنیتی را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

*در حوزه حجاب و عفاف اقدامات خوبی انجام دادیم

وزیر کشور خاطرنشان کرد: در حوزه حجاب و عفاف و حقوق شهروندی اقدامات خوبی انجام دادیم که برای مشاهده در سایت وزارت کشور قرار می‌دهیم.

*در حادثه شیراز ۸ نفر بازداشت و حدود ۳۸ نفر شناسایی شدند

وی افزود: در حادثه شیراز ۸ نفر بازداشت شدند و حدود ۳۸ نفر از حاضران حادثه به عنوان متعرض، شناسایی شدند.

*وزارتخانه‌های کشور و ورزش برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها آئین‌نامه‌ای آماده می‌کنند

وزیر کشور درباره حضور بانوان در ورزشگاه‌ها، گفت: مقرر شده کار‌شناسان وزارت کشور و وزارت ورزش آئین‌نامه‌ای را برای نحوه حضور و فعالیت بانوان در صحنه‌های ورزشی به لحاظ جمعیت حاضر در استادیوم‌ها و اماکن ورزشی آماده و ما در شورای امنیت و یا سایر نهاد‌ها آن را پیگیری کنیم.

*آمادگی انجام عملیات‌های مشترک برای مقابله با تروریست‌ها را با پاکستان و افغانستان داریم

رحمانی‌فضلی تاکید کرد: معاون امنیتی را مجددا برای مسائل امنیتی به پاکستان اعزام می‌کنیم. آمادگی انجام عملیات‌های مشترک برای مقابله با تروریست‌ها را با پاکستان و افغانستان داریم و حتی حاضریم بخش‌هایی از عمق خاک پاکستان و افغانستان را در تامین امنیت بر عهده بگیریم.

*دستگیری «سلام ریگی» هنوز برای ما قطعی نشده است

وزیر کشور تاکید کرد: دستگیری سلام ریگی هنوز برای ما قطعی نشده است. باید اسناد و مدارک آن‌ها برای دستگیری سلام ریگی را بررسی کنیم.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید