خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۴, 16th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۱/۲۳ ساعت ۲۰:۰۴:۵۸

    خانه  > slide, اعدام  >  بیش از ١۶ زندانى در خطر اجراى حکم اعدام/ گزارش تکمیلى

بیش از ١۶ زندانى در خطر اجراى حکم اعدام/ گزارش تکمیلى

خبرگزارى هرانا- دست کم ١۶ زندانى محکوم به اعدام در زندان هاى ندامتگاه مرکزى کرج و زندان رجایى شهر در انتظار اجراى حکم اعدام به سر مى برند.

به گزارش خبرگزارى هرانا، ارگان خبرى مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این زندانیان به سلول هاى انفرادى بند ۵ زندان رجایى شهر و ندامتگاه مرکزى کرج منتقل شده اند.

بنابر گزارش هاى رسیده، از جمع ١۶ تن محکوم به اعدام در زندان ندامتگاه کرج، هفت تن به زندان رجایی شهر منتقل شده و نه تن دیگر همچنان در انفرادى به سر مى برند و به این ترتیب تا لحظه تنظیم این گزارش ٩ محکوم به اعدام در زندان ندامتگاه مرکزى کرج و و بیش از ٧ تن نیز در زندان رجایى شهر منتظر اجراى حکم اعدام هستند.

تا اکنون اسامى ۵ تن -رضا قربانى، محمود ملکى، حمید فرجلو، احمد ملکى زاده و منصور غلام زاده- و انتقال آنها به سلول هاى اندرزگاه ۵ زندان رجایى شهر جهت اجراى حکم براى خبرگزارى هرانا محرز شده است  و هویت بقیه هنوز نامشخص است، اگرچه گزارش هاى تایید نشده از انتقال تعداد بیشترى از محکومین به زندان رجایى شهر خبر داده اند.

با اعلام اینکه حکم اعدام این زندانیان که اغلب با جرائم مرتبط به مواد مخدر محکوم شده اند، قرار است روز دوشنبه اجرا شود، صبح امروز خانواده هاى محکومین به اعدام مقابل دادستانى کرج تجمع کرده اند ولى مقامات دادستانى حاضر به گفتگو و توضیح نشده اند.

 

مطالب مرتـبط

3 نظر

  1. اخر با اعدام وحذف فیزیکی مشکل حل نمیشه.مشکل جامعه از راه علمی وشناخت درست و کار کارشناسی حل میشه.خشونت را کمتر رواج دهید.خشونت کم کم دامن شما را میگیرد.سعید مرتضوی ها را محاکمه علنی کنید.120 میلیارد دلار در زمان احمدی نژاد گمه.محاکمه علنی مردم را مطلع کنید.دانستن حق مردمه.اصل 19 تا 40 قانون اساسی مربوط به حقوق ملت تا کنون اجرا نشده.قسم نمایندگان ملت ورئس جمهور که باید حافظ…..

  2. هرکسی یکبار بدنیا میاد.میخواهد ازاد وشاد زندگی کند.اجرای قانون مال طبقه دهک پائین جامعه شده.لیست دزدان که بگم بگم ….چی شد.؟؟؟؟؟

  3. این إعدام ها بر خلاف حقوق بشر بوده ،وهیچ کس نمیتونه خیلی راحت با امضای یک برگه حکم زندگی یه نَفَر رو تعیین کنه ،با إعدام ،سرپوشی بر روی ریشه فساد است و ظلم و ستم بر روی مردم جامعه.

نظر بگذارید