خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴, 20th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۱۰/۰۸ ساعت ۱۳:۵۴:۴۷

    خانه  > کارگران  >  مرگ دو کارگر براثر گازگرفتگی

مرگ دو کارگر براثر گازگرفتگی

خبرگزاری هرانا ـ دو کارگر جوان تبعه افغانستان، بر اثر گاز گرفتگی در یک ساختمان در حال احداث، جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، سیدجلال ملک سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران دراین باره گفت: “در ساعت ۱۲:۴۲ ظهر امروز یک مورد حادثه گازگرفتگی به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که در پی آن ستاد فرماندهی آتش‌نشانان ایستگاه ۵۶ را به محل حادثه واقع در حکیمیه خیابان والفجر اعزام کرد”.

وی با اشاره به حضور آتش‌نشانان در محل افزود: “پس از حضور عوامل آتش‌نشانی در محل مشاهده شد که حادثه در یک ساختمان پنج طبقه ۱۰ واحدی در حال ساخت رخ داده و در آن دو کارگر در یک واحد ۸۰ متری در طبقه اول دچار حادثه شده‌اند”.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه از این اتاق به عنوان محلی برای استراحت کارگران استفاده شده بود، گفت: “دو کارگر افغانستان در یک اتاق شش متری مشغول استراحت بودند که در پی گازگرفتگی دچار بیهوشی شده و پس از آنکه عوامل آتش‌نشانی این افراد را به تکنیسین‌های اورژانس تحویل دادند، مرگ هر دو کارگر تایید و اعلام شد”.

ملکی با بیان اینکه هر دو کارگر ۲۰ سال سن داشته و از اتباع کشور افغانستان بودند، گفت: “بررسی کارشناسان آتش‌نشانی نشان داد که بسته بودن تمامی درها و پنجره‌های اتاق و همچنین استفاده از دو اجاق خوراک‌پزی با شلنگ‌ها و بست‌های غیراستاندارد، سبب بروز این حادثه شدند”.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران افزود: “آتش‌نشانان پس از ایمن‌سازی محل در ساعت ۱۳۰:۳۰ به عملیات خود خاتمه داده و محل را به عوامل انتظامی تحویل دادند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید