خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴, 17th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۱۰/۰۸ ساعت ۱۲:۴۲:۱۰

    خانه  > سایر گروهها  >  پیاده کردن اجباری دو مسافر و جایگزینی با دو نظامی در یک پرواز داخلی

پیاده کردن اجباری دو مسافر و جایگزینی با دو نظامی در یک پرواز داخلی

خبرگزاری هرانا – دو مسافر می‌گویند که مسئولین فرودگاه چابهار، آنان را به دلیل بارداری دوماهه‌ی مسافر زن، به اجبار از هواپیما پیاده کرده و دو مسافر نظامی سپاهی را جایگزین کرده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این دو مسافر که از ده روز پیشتر بلیط‌های خود را به مقصد بندرعباس گرفته بودند، روز دوشنبه هفتم دی‌ماه و پس از سوار شدن، به دستور رئیس فرودگاه نظامی عمومی چابهار، به اجبار از هواپیما پیاده شده‌اند.

آنان گفته‌اند که مسافران نظامی سپاهی جایگزین این شهروندان شده است.

این منبع گفته است که مسئولین فرودگاه، بارداری دوماهه‌ی مسافر زن را دلیل این مسئله دانسته‌اند و این در حالی است که قانونا تا قبل از هفت‌ماهگی، مسافرت هوایی زنان باردار نیاز به مجوز خاصی ندارد.

به گفته‌ی این منبع پرسش و بازجویی درباره‌ی بارداری دوماهه، بهانه بوده و مسئولین فرودگاه برای سوار کردن مسافران نظامی این موضوع را به عنوان بهانه مطرح کرده‌اند.

اعتراض این دو مسافر که این اقدام را “غیرقانونی و سوءاستفاده از قدرت” تلقی کرده‌اند، تا کنون نتیجه‌ای نداشته ولی نماینده‌ی چابهار و نیکشهر پس از تماس یکی از نزدیکان این دو مسافر، قول پیگیری این موضوع را داده است.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید