خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۵ دی ۱۳۹۴, 13th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۱۰/۰۵ ساعت ۱۷:۰۳:۴۰

    خانه  > اعدام  >  دعوت از جامعه کارگری برای رهایی محیط‌بان دنا

دعوت از جامعه کارگری برای رهایی محیط‌بان دنا

خبرگزاری هرانا ـ در ادامه تلاش‌هایی که این روزها از سوی فعالان اجتماعی برای نجات “غلامسحین خالدی” محیط‌بان گرفتار یاسوجی در دست انجام است، گروهی از کارگران خواستار مشارکت جامعه کارگری در این اقدام انسان‌دوستانه شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، جمعی از فعالان صنفی کارگری شاغل در منطقه پارس‌جنوبی خواستار یاری کارگران برای نجات و آزادی “غلامحسین خالدی” محیط بان منطقه حفاظت شده دنا  از طریق جمع آوری کمک‌ مالی شدند.

در اطلاعیه‌ای که توسط اتحادیه نیروی کار پروژ‌ه‌ای ایران نوشته شده آمده است: “غلامحسین خالدی” محیط‌بان دنا در حال کار و انجام وظیفه و فقط انجام وظیفه مرتکب قتل ناخواسته‌ای شده است، به خاطر این انجام وظیفه نه تنها مورد تشویق و حمایت سازمان حفاظت از محیط زیست قرار نگرفته است بلکه‌‌‌ رها و تنها در زندان و زیر تیغ اعدام مانده است.

در بخش دیگری از اطلاعیه این کارگران آمده است: “حادثه در منطقه‌ای اتفاق افتاده است که قانون اجازه استفاده از اسلحه را به محیط‌بان داده است. با توجه به این‌که قتل کاملا ناخواسته و غیرعمد است، عدم پشتیبانی و حمایت دولت «به شکل مشخص سازمان حفاظت از محیط‌زیست» بی‌رحمانه و فارغ از پذیرش هرگونه مسئولیتی است”.

به باور این گروه از فعالان صنفی، اینکه خانواده محترم شکارچی فوت شده در رفت و آمد‌ها و مشارکت افراد محلی و گفتگو با خانواده خالدی راضی به بخشش و دریافت دیه شده‌اند، اتفاقی است که باید آنرا در وضع موجود به فال نیک گرفت‌ اما در عمل هم اکنون فرودستی و ناتوانی مالی خانواده آقای خالدی در پرداخت دیه و وجه المصالحه مانع آزادیش شده است.

درخواست این گروه از فعالان صنفی برای این کارگر‌‌‌ رها شده و نجات زندگی وی “کمک مالی” از سوی آحاد مردم و به ویژه کارگران است.

در این اطلاعیه آمده است: “در شرایط این نیروی کار‌‌‌ رها شده دست یاری را به سوی مردم کشورش دراز کرده تا شاید بتواند از مجازات نجات یابد”.

در خاتمه این اطلاعیه با اشاره به انتشار اخبار تلاش کنشگران اجتماعی برای نجات “غلامحسین خالدی” در از تمامی اشخاصی که مایل به مشارکت در تامین هزینه مربوط به آزاد سازی آقای خالدی هستند خواسته شده است تا در حد بضاعت و توان  کمک‌های مالی خود را به حسابی که به شماره ۶۰۳۷۶۹۱۵۵۸۹۶۷۱۳۹ در بانک صادرات به نام شخص آقای “غلامحسین خالدی” ثبت شده است واریز کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید