خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۵ دی ۱۳۹۴, 17th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۱۰/۰۵ ساعت ۱۶:۴۰:۱۴

    خانه  > کودکان  >  بررسی خودکشی یک دانش آموز در خراسان شمالی

بررسی خودکشی یک دانش آموز در خراسان شمالی

خبرگزاری هرانا ـ دادستان عمومی و انقلاب در مورد دانش آموز روستای کهنه جلگه مانه و سملقان “خراسان شمالی” که چندی پیش به دلیل احضار والدینش از سوی مدیر مدرسه، خود را در آغل گوسفندان حلق آویز کرده بود، گفت که خانواده دانش آموز با اعلام گذشت خواستار پیگیری نکردن پرونده از سوی دادستانی شده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، وی اظهار کرد: “با وقوع این حادثه مدیر مدرسه و رئیس اداره آموزش و پرورش در دادسرا حاضر و در مورد وقوع این حادثه توضیحات لازم را داده اند؛ اما پرونده از جهات دیگری در دست بررسی است که پس از اتمام تحقیقات، تصمیم لازم اتخاذ خواهد شد”.

علی محمد روحانی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مانه و سملقان در پاسخ به این سوال که آیا اخراج دانش آموز از مدرسه صحت داشته و انگیزه اقدام دانش آموز به حلق آویزی خود، اخراج از مدرسه بوده است، گفت: “بر اساس بررسی ها و تحقیقات انجام شده از سوی این دادستانی، اخراج دانش آموز صحت نداشته بلکه مدیر مدرسه تنها به خاطر بی انضباطی صورت گرفته از سوی دانش آموز از وی خواسته بود که روز بعد به اتفاق یکی از والدینش در مدرسه حضور پیدا کند”.

روحانی تصریح کرد: “این نوع برخورد در تمامی مدارس کشور عرف است و برای یادآوری برخی از امور اخلاقی و یا تحصیلی دانش آموز، مدیر مدرسه نیاز دارد تا با یکی از والدین دانش آموز صحبت و برای حل مشکل دانش آموز راه حلی ارائه و یا همفکری کند”.

دادستان عمومی و انقلاب مانه و سملقان تاکید کرد: “در حال حاضر این پرونده شاکی خصوصی ندارد اما بر اساس قانون، موضوع پرونده از جهات عمومی در دست بررسی است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید