خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۳ دی ۱۳۹۴, 17th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۱۰/۰۳ ساعت ۱۸:۱۹:۱۴

    خانه  > کارگران, گزارش تصویری  >  دستگاه بتن ریز، دستِ کارگر را در حین کار له کرد / تصویر

دستگاه بتن ریز، دستِ کارگر را در حین کار له کرد / تصویر

خبرگزاری هرانا ـ انگشتان دست کارگر میان سال، هنگام کار با میکسر بتن ریز، در میان این دستگاه ماند و به شدت دچار آسیب شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، در پی تماس شهروندان و کارگران با سامانه ۱۲۵ مبنی بر گیر کردن دست شخص در دستگاه بتن ریز، ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران، ساعت ۱۳:۱۸ دقیقه روز گذشته، آتش نشانان ایستگاه ۱۰ به همراه گروه امداد و نجات ۱۸ را به خیابان مرزداران، خیابان سپهر اعزام کرد.

علی امینی مدیر منطقه ۲ آتش نشانی تهران که در محل حادثه حضور داشت، در این باره اظهار داشت: “کارگر ۴۷ ساله ای در یک پروژه شهری سرگرم کار بود که ناگهان دست راست وی در میان دستگاه بتن ریز گیر کرد و دیگر خارج نشد”.

وی با اشاره به آسیب دیدگی شدید انگشتان دست این کارگر، افزود: “آتش نشانان بلافاصله در محل حادثه حضور یافته و در شرایط بسیار دشوار در داخل کانال زیرزمینی، با استفاده از دستگاه برش موفق شدند دست این کارگر شرکت پیمانکاری را آزاد کردند”.

این مدیر آتش نشانی علت وقوع این گونه حوادث را بی احتیاطی و رعایت نکردن موازین ایمنی دانست و خاطرنشان کرد: “کارگر مصدوم بلافاصله توسط عوامل اورژانس به بیمارستان منتقل شد”.

وی در این خصوص به کارگران توصیه کرد که در هنگام کار با این گونه دستگاه ها و ماشین آلات حتما باید از هوشیاری و دقت عمل بالایی برخوردار باشند و در هنگام خستگی و خواب آلودگی از انجام کار با این دستگاه ها جدا خودداری کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید