خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۳ دی ۱۳۹۴, 19th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۱۰/۰۳ ساعت ۱۱:۳۶:۳۵

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  مرگ ۱۱ نفر براثر آنفلوانزا در مازندران

مرگ ۱۱ نفر براثر آنفلوانزا در مازندران

خبرگزاری هرانا ـ قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی مازندران، از قطعی شدن مرگ ۱۱ نفر در این استان براثر ابتلا به بیماری آنفلوانزا “H1N1” خبرداد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، دکتر فرهنگ بابا محمودی، قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهارکرد: “اکثر افرادی که براثر این بیماری در مازندران جانشان را از دست دادند؛ پیش از این دارای سوابق بیماری بودند”.

وی اضافه کرد: “۹ نفر از این افراد در مراکز درمانی و بیمارستانی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی مازندران و دو نفر نیز در حوزه دانشگاه علوم پزشکی شهرستان بابل جان باختند”.

مدیرگروه بیماری های عفونی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: “شش نفر دیگر نیز در این استان براثر سرماخوردگی جان باختند، ولی هنوز ابتلا این افراد هم به بیماری آنفلوانزی اچ وان ان وان مورد تایید قرار نگرفته است”.

دکتر بابا محمودی افزود: “نمونه آزمایش این بیماران نیز به تهران ارسال شد و هنوز نتایج این آزمایش اعلان نشده و مرگ این افراد براثر بیماری اچ وان ، ان وان قطعی نیست”.

وی در مورد مرگ دو جوان براثر بیماری آنفلوانزا اچ وان، ان وان دلیل مرگ این دو بیمار را ناشی از مصرف بی رویه دارویی اعلام کرده است.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: “تمام مراکز درمانی و بیمارستانی این استان برای پذیرش بیماران مبتلا به آنفلوانزا تجهیز شدند و مشکلی در این زمینه وجود ندارد”.

به گفته وی امروز حدود ۲۳۰ نفر براثر ابتلا به این بیماری به مراکز درمانی مازندران مراجعه کردند که بخش زیادی به صورت سرپایی مداوا و مرخص شدند.

دکتر بابا محمودی رعایت توصیه های بهداشت فردی را مهمترین راهکار برای درمان این بیماری دانست و از افرادی که سابقه بیماری دیابت کنترل نشده، کلیه، ریوی و سایر بیماری را دارند در صورت ابتلا به این بیماری هستند به پزشک معالج مراجعه کنند.

وی افراد مسن و بیماران دارای سابقه بیماری پس زمینه ای و زنان باردار به خصوص در سه ماهه سوم و ۴۰ روز پس از زایمان را از افراد آسیب پذیر در برابر این بیماری دانست و به این گروه نیز توصیه کرد در صورت ابتلا سریع به پزشک مراجعه کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید