خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲ دی ۱۳۹۴, 26th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۱۰/۰۲ ساعت ۲۰:۵۲:۵۳

    خانه  > slide, اقلیت های دینی  >  یک شهروند بهائی در سنندج بازداشت شد

یک شهروند بهائی در سنندج بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – پروانه رحمانی، شهروند بهائی اهل سنندج بیست‌ونهم آذرماه سال جاری توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پروانه رحمانی، شهروند بهائی اهل سنندج و همسر ذبیح الله رئوفی، شهروند دیگر بهائی که پیشتر توسط اطلاعات سنندج بازداشت و آزاد شده بود، در روز ۲۹ آذر ماه سال جاری در این شهر و توسط نیروهای وزارت اطلاعات، پس از تفتیش منزل با قرار بازداشت موقت یک ماهه بازداشت شده است.

همسر پروانه رحمانی، ذبیح الله رئوفی نیز در روز ۱۷ شهریور ماه سال جاری در سنندج بازداشت و در بیست و سوم همین ماه با قرار وثیقه ۳۰ میلیون تومانی آزاد شد. وی نیز توسط اطلاعات شهر سنندج بازداشت شده بود.

لازم به ذکر است که ذبیح الله رئوفی در روز ۲۳ آذر ماه سال جاری به اتهام تبلیغ علیه نظام در شعبه دوم دادگاه انقلاب سنندج محاکمه شده و منتظر صدور حکم از این مرجع قضایی و امنیتی است.

ذبیح الله رئوفی، شهروند بهائی اهل سنندج پیشتر و در سال ۸۸ بازداشت و به اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود که این حکم در دادگاه تجدید نظر به شش ماه حبس در شهرستان تویسرکان تبدیل شد و آقای رئوفی دوران این حبس را در آن شهرستان گذراند.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید